Namens de organisatoren van het Int. Voetbaltournooi "Amsterdam 700". J.van Zanten Voorwoord Het is niet zonder enige trots, dat wij u vandaag en zondag welkom heten bij wellicht het meest spektakulaire voetbalevenement, dat ooit in Nederland georgani seerd werd. Een internationaal tournooi, dat bezet is met zulke sterke teams, waarvan bovendien de kracht ten opzichte van elkaar nauwelijks verschilt, is geen alledaagse gebeurtenis. Vlak voor de start van de nieuwe kompetitie zal iedere voetbal liefhebber ongetwijfeld reikhalzend uitzien naar het eerste optreden, op internationaal niveau, van de deelnemers in de nieuwe samenstellingen. Wij menen met dit initiatief een waardige bijdrage te leveren aan het interessante en gevarieerde programma van de viering van het 700-jarig bestaan van de hoofdstad. Wij wensen u een aangenaam en vooral sportief weekend toe. De Burgemeester van Amsterdam, Dr. I. Samkalden Amsterdam heeft op voetbalgebied altijd een vooraanstaande plaats ingenomen. De reputatie van Amsterdam als voetbalstad werd in een lange reeks van jaren gevestigd door de-prestaties van de hoofd stedelijke clubs en door tal van belangrijke interlandduels in het Olympisch Stadion. De wedstrijden voor de Europa Cup van Lands kampioenen en de ontmoetingen voor de UEFA-beker hebben die reputatie nog verstevigd. In het feestelijke jaar van Amster dam staat de voetballiefhebbers, dankzij een prijzenswaardig particulier initiatief, een toernooi te wachten, dat door de kwaliteit van de deelnemende clubs bij die reputatie aanhaakt. Immers, een toernooi met F.C. de Barcelona, R.W.D. Molenbeek, Sportclub Feyenoord en A. F.C. Ajax mag een evenement van internationale allure worden genoemd. Het is voor Ajax en Feyenoord zeker ook aan trekkelijk, dat zij op 8 en 10 augustus - een week voor het begin van de Nederlandse competitie - hun krachten met tegenstanders van niveau in het Olympisch Stadion kunnen meten. Ik heet de buitenlandse gasten van harte welkom in onze stad en wens de organisatie, die onder de vlag van "Amsterdam 700" is gebracht, gaarne alle succes toe.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 2