Geelkerken elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Arob Voor al uw meubelwerken OOK VOOK LUXAFLEX Rozengracht 49 telefoon 248969 privé 823378 BESLISSEND, HOEWEL Behoorlijk optimistisch vertrok ik afgelopen zondag naar Doetinchem om aldaar Ajax te zien strijden tegen De Graafschap. Een Ajax, dat er meer dan van overtuigd was dat het, om in de race voor een landstitel bij te blijven, deze wedstrijd moest winnen om niet definitief af te vallen. Bovendien bezat men de wetenschap dat een dag eerder koploper PSV ruimschoots van FC Twente had gewonnen. Te verwachten viel ook dat Feyenoord in eigen huis toch niet al te veel moeite zou hebben met NAC. Door omstandigheden had ik de Ajax-ploeg enige weken niet aan het werk gezien, maar in de vijf wedstrijden welke ik heb gemist (thuis FC Utrecht, Sparta en AZ '67 en uit Sparta en Haarlem) noteerde de ploeg slechts één verliespunt, een resultaat wat er toch wel zijn mag. Vooral de thuiswedstrijd tegen AZ '67 moet volgens de overleveringen zonder meer in aanmer king komen voor een schoonheidsprijs met als climax een „beauty" van Ruud Geels. De Ajax-spits heeft zijn vizier de laatste weken toch al angstwekkend scherp staan, hetgeen geleid heeft tot een riante plaats aan de top van de topscorerslijst. Met al het bovenstaande in het achterhoofd was mijn optimisme toch wel gerechtvaardigd en verwachtte ik wel een lastige maar toch geen onoverkomelijke strijd met een uit eindelijk positief eindresultaat in het voordeel van de Amsterdammers. Helaas zal het u niet ontgaan zijn dat lang niet alles naar wens is verlopen. Integendeel, het viel allemaal bitter tegen en van een beetje herboren Ajax was geen sprake. Na een nederlaag in het vorig seizoen op de Vijverberg bleef het nu 0-0, een resultaat waar mee Ajax eigenlijk nog blij mag zijn, want er was weinig voor nodig of een nederlaag zou een feit zijn. Een wedstrijd als afgelopen zondag heeft Ajax dit seizoen al meer gespeeld dan het lief is .Vooral clubs in de lagere regionen maken het Ajax per definitie vreselijk moeilijk En hoe gek het ook mag klinken, Ajax raakt door die felle tegenstand duidelijk geïmponeerd. Ook De Graafschap speelde tegen Ajax ver boven het normale kunnen, want iedereen zal ervan overtuigd zijn dat, wanneer een dergelijk team iedere week zo speelt als juist tegen Ajax, het elftal onmogelijk zo pover op de ranglijst zou staan. Nog altijd is het een enorme eer om Ajax maar een puntje af te snoepen. De manier waarop is vaak niet belangrijk; als dat gelijke spel maar gehaald wordt. Na het eindsignaal brak er ook een enorm gejuich los van het fanatieke publiek. Het had iets weg van een stemming die er is bij het behalen van een kampioenschap en een ereronde ontbrak er nog maar aan Ajax stelde duidelijk teleur. Ondanks de felle mandekking van de tegenstander had eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 6