FSV bedwongen (1-1) Verdiende beloning voor constructief spel Er is al zóveel over deze match geschreven, dat wij het gewoon even moeilijk hebben deze verrassing anders dan anders te belichten. A propos, verrassing, dat mag het op papier dan wel zijn, voor vele insi ders was het dat zeker niet. Het is mogelijk, dat verschillende PSV- spelers de trip naar Rusland nog in de benen hadden, maar daarvan was toch niet veel te merken, behalve dan dat de gebroeders Van de Kerkhof zelden of nooit iets van hun veelgeprezen snelheid toonden. Misschien is het ook niet zo opgevallen, omdat de wedstrijd als geheel in een zeer hoog tempo gespeeld werd. Het opvallendste hiervan was, dat onze Graafschappers en in het bijzonder onze middenvelders niet voor hun tegenstanders onder deden. Dick Schoenaker kon, al had hij het moeilijk en maakte hij enkele foutjes, Harry Lubse steeds volgen, Guus Hiddink speelde Bertus Quaars praktisch uit de strijd en Gerrit Mintjes deed hetzelfde met Willy van der Kuylen. Trainer Teunissen had überhaupt de opdrachten goed verdeeld en voor elke PSV-er de juiste partner gekozen. Nico en Lange Jan: lachen om kiespijn? PSV viel aanvankelijk uiteraard sterk aan. De Eindhovenaren kun nen eenvoudig niet anders. Als zij zich verdedigend opstellen, ma ken zij fouten. Zij huldigen dus het principe: aanval is de beste verdediging. Zij hebben er ook de spelers voor, zeker als men weet dat zelfs verdedigers als Kees Krijgh en Gerrie Deykers sterk aanvallende neigingen hebben. Wij kennen deze jongens immers nog uit hun Graafschap-periode. Het nadeel van dit systeem is echter, dat elke afgeslagen aan val en dat is niet zo moeilijk, omdat er te weinig variatie in hun spel is een ideale kans biedt om te counteren. Uit een van de ze situaties scoorde Gerrie de Jonge dan ook de openingstreffer. Guus Hiddink's pass was afgeme ten, Gerrie lag op volle snelheid en raakte de bal feilloos. Uit zo'n positie scoren slechts weinig voetballers. Op dat moment van intense vreugde over de treffer èn de wijze, waarop hij tot stand kwam, moesten wij even aan de goals van Gerrie Deykers denken toen deze nog in ons team stond. Gerrie, die nu met gebogen hoofd van een mislukt uitstapje terug keerde en besefte dat zijn ploeg voor een vrij moeilijke taak ge plaatst stond. Hij wist uit het ver leden hoeveel verborgen krachten er in onze ploeg op zo'n moment vrijkomen. Hij kon echter verlucht ademhalen, toen hij ontdekte dat ons team ineens de tactiek wijzig de en er vooral op bedacht werd een snelle gelijkmaker te voorko men. Voor vele supporters, die toen „Naar voren, jongens!" be gonnen te roepen was dit ook te leurstellend, maar het is een nor maal verschijnsel na zo'n kracht toer. De concentratie verslapt even en het zo gevreesde gebeurt dan tóch. Op een gegeven mo ment liet Dick Schoenaker Harry Lubse even „los" en deze kon toen zo vrij als een vogeltje bij de rechter paal ongenadig uithalen. Nico van Zoghei bleef als ver steend staan en de met zoveel loopwerk veroverde voorsprong was weer verloren: 11. Natuurlijk begon toen iedereen 't ergste te vrezen, maar ons elftal herstelde zich kranig. Kees Rij vers liet weliswaar versterkingen aanrukken om het karwei „even af te maken", maar hij vergiste zich in onze ploeg. Vooral onze verdedigers roerden zich op twee fronten. Tussen een paar PSV- kansjes door brak Henk Koenders door en had bijna gescoord. Slechts een klasse-keeper als Jan van Beveren kon zo reageren, dat het geen treffer werd. En er kwa men nog meer kansen, voortvloei end uit het intelligente spel van onze middenvelders, die soms met drie man tegelijk, zonder eni ge bewaking, richting Van Beve ren konden doorstomen. De wed strijd had echter al téveel energie gekost en zodoende bleef het bij kansen. Een uitgesproken goalgetter had in deze fase dé sensatie compleet kunnen maken. Van een vermoeid trio kon men dat nauwelijks nog verwachten. Maar het bleek vol doende om PSV wat behoudender te doen spelen. Na het slotsig naal van arbiter Beck was een verdiend resultaat bereikt. Voor onze Graafschappers een kost baar puntje voor de eindafreke ning, voor PSV misschien het be slissende puntje voor het kam pioenschap. Wie kan het vandaag al weten? In ieder geval was het een match, die weer lang in onze herinnering zal blijven en tevens een stimulans zal zijn om in de toekomst nóg zelfbewuster aan de slag te gaan. Ons team kan zó spelend een veel betere positie in deze ere-divisie bereiken. Dat staat vast! „JOOP'S BROODJES": LEUKE PREMIE Joop Lammers, eigenaar van de bekende zaak, alias „Joop's Broodjes" in de Grutstraat, heeft voor de wedstrijd van hedenmid dag een sportieve daad gesteld. Behalve een nieuwe wedstrijdbal, welke vóór aanvang mogelijk door z'n zoontje wordt aangeboden, heeft hij voor de Graafschap-spe lers een leuke premie in het voor uitzicht gesteld, en wel een x-be- drag per speler bij een overwin ning, de helft daarvan bij een ge lijkspel, en bij verlies evengoed een flinke duit in de spelerspot. Wél een vermelding waard, dach ten we Gerrie de Jonge haalt uit. Jan van Beveren is verrast Cliché's: Gelderlanderpers. Foto's: Henk Klein-Hesselink - Zelhem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 5