..'Wet -en - ^^lOee - tjeó" Eduard Schreur ditmaal op Jan Mulder evenals Sletze Veen ex-WVVer te spelen, constructief en vooral snel het middenveld overbrug gend, aanvallen. Wij zijn het be slist niet eens met de verslagge vers, die ons spel tegen PSV uit sluitend op de counter gebaseerd zagen. In de tweede helft hebben vooral onze middenvelders hun tegenstanders met bekeken pas ses herhaaldelijk uit positie ge speeld. Helaas ontbrak toen de juiste afwerking, waartoe Gerrie de Jonge met zijn geweldige tref fer voor rust wei in staat was. Ajax krijgt het vandaag moeilijk, dat is zeker. Natuurlijk zijn de Amsterdammers favoriet. Het team draait de laatste weken fan tastisch. Ruud Geels scoort aan de lopende band, maar met de nodige concentratie moet het on ze Graafschappers lukken ook deze wedstrijd tot een redelijk einde te brengen. Zo niet, dan moet er in ieder geval getracht worden de score klein te houden, omdat ons doelsaldo ten opzich te van onze concurrenten in de degradatiestrijd nog steeds gun stiger is en eventueel beslissend kan zijn. Maar nóg is het niet zo ver. Ook ons team heeft nog en kele wedstrijden voor de boeg, die de laatste puntjes kunnen op leveren. Vandaag dus geen pa niekvoetbal, maar een mannelijke strijd tegen een Ajax, dat blijk baar weer op de weg naar de Europese top is. Veel plezier! Redactie Misschien heeft menige trouwe lezer van deze rubriek mij vóór de match tegen PSV en ook in het verleden wel een verschrikke lijke optimist genoemd. Dat mocht, al moet het mijn vrienden intussen toch wel duidelijk ge worden zijn dat ik mij meestal met de realiteit bezig houd. Eén voor beeld daarvan is, dat ik herhaal delijk beweerd heb dat onze Graafschappers méér kwaliteit hebben dan velen denken. Het is natuurlijk onzin te beweren, dat wij het een seizoen lang tegen teams als Feyenoord, Ajax of PSV kunnen opnemen. Daarvoor is in deze clubs zóveel kwaliteit geïnvesteerd, dat een vergelijking al te vermetel zou zijn. Maar on der bepaalde omstandigheden en na optimale mentale en fysieke voorbereiding is het wel mogelijk ook op dergelijke ploegen punten te veroveren. Tegen FC Twente bijvoorbeeld. Als ik eraan denk dat wij zowel in Enschede als in Doetinchem de Twentenaren pun ten hadden kunnen ontfutselen, erger ik mij nu nog: Een ander voorbeeld zijn de wed strijden tegen Telstar, dat nu al 'n florissante positie op de rang lijst heeft, of andere eredivisie clubs die eenvoudig minder goed voetbal spelen en ons tóch de baas blijven. Als het werkelijk een kwestie van „motivatie" is ik weet helaas niet zo gauw een beter woord te vinden wordt het tijd er iets aan te doen. Dit verwijt is niet aan het adres van onze trainer maar eerder aan on ze spelers gericht. De bibber- situatie, waarin wij soms nog ver keren, had nooit mogen ontstaan. Maar het is te laat om er nog ver der over te zeuren. In de laatste resterende wedstrijden kan het bewijs echter wel geleverd wor- Nïco van Zoghei: 'Rustig bekijken' Afgelopen week dus weinig weëen (of het moesten die van mijn vrouw zijnhet was eerder welletjes!Wat Wil je, de (voorlopige) koploper een puntje afgesnoeptOp de raido en tv was het te merken: gejuich in Amsterdam, toen De Graafschap zelfs vóór stond Zou er vanmiddag ook in Eindhoven gejubeld worden?Tjon ge nee, we zijn niet bijgelovig, maar voor ons mag de .fiets van Ko' onder de tribune blijven staan. Zó lang (sinds GA Eagles) is er op ,De Vijverberg' niet meer verlorenArie Haan kwam dus toch niet naar ,De Graafschap'. ESBRO zag er geen kip inVolgens geruch ten zou FC Groningen zowel Griever (Heerenveen) als Van Zoghei hebben gepolstNico (die nog regelmatig contact met Beltman heeft): „Kalm blijven, we bekijken het wel"Vorige zondag goed gemerkt, die .Boerenkapel'Welke surprise heeft de Supporters vereniging vanmiddag voor ons in petto?A propos, ook burge meester Haversians is lid van die club gewordenWelaan, waar wacht u nog op?Eindelijk zal het dan gebeuren: 18 NOS-technici met een speciale ,kleuren-trein' in ons stadion. Herman Kuiphof is ditmaal de TV-commentatorEn Theo Koomen is gekóóóómen om er .Langs de Lijn' weer 'n feest van te makenDus: vanavond op tijd thuis zijn, mensenEn niet té lang na-vieren!Gewoon kleur bekennenVeei plezier. Toi, toi, toil!! WéWé den en daarom zou ik het liefst niet verder op de degradatiestrijd willen ingaan. Het is echter reali teit en ik moet me ermee bezig houden omdat men er in deze fa se van de competitie eenvoudig niet aan voorbij mèg gaan. Na tuurlijk is er niets aan de hand, als wij ervan uitgaan dat bijvoor beeld bij Sparta en FC Den Haag punten voor het grijpen liggen. De uitslagen van de laatste weken bewijzen dan ook duidelijk dat deze ploegen het intussen wel 'n beetje geloven. Haarlem dankt zijn puntje in het Zuiderpark ech ter vooral aan zijn doelman Boersma. Rob verdiende en haal de op die dag een 9 in de „Ster renelftal" van V.l. En dat is niet mis! Sparta werd verrast door Go Ahead's „geheime wapen" Martin Haar. Voor het eerst in deze com petitie opgesteld, scoorde hij zo waar een hattrick. Henk van Brus sel heeft zijn zin gekregen, nadat Notermans de teugels liet varen en kreeg gelijk. Het kan natuur lijk een uitschieter geweest zijn, maar om eerlijk te zijn, ik heb het ook altijd in Martin gezien; Piet de Visser blijkbaar niet zo. En trainers behouden meestal het laatste woord. In dit verband is het toch wel interessant te ver melden, dat Coen Poulus het zon dag als invaller uitstekend deed en Roel Zaaijer toch een uitste kende verdediger is. Hij kan mo menteel zelfs in moeilijke situaties met zuivere passes uitverdedigen. Wie ooit aan hem, evenals aan Gerrit Mintjes, twijfelde moet zijn mening radicaal herzien. Maar nu terug naar de slotfase. Vier wedstrijden staan nog voor de boeg en die kunnen sommige ploegen 8 punten opleveren. Voor Haarlem en NAC, maar ook voor Wageningen zou het voldoende zijn om het vege lijf te redden. Aangezien deze clubs nog tegen elkaar moeten spelen, althans Haarlem en NAC, kan dit optima le rendement slechts één van de twee bereiken: 27 punten. Na vandaag kan het voor NAC mis schien nog slechts 25 zijn. In dit geval moeten onze Graafschap pers nog 2 punten veroveren om één achtervolger van zich af te schudden. Dan blijft nog de twee de: Haarlem of Wageningen. Haarlem wint thuis van Excelsior en MW. Bij Sparta en NAC wordt het moeilijker. De rood- broeken kunnen echter toch wel op 25 punten komen. In dit geval zijn wij met een overwinning op MVV ook klaar. Voor Wageningen ziet het er nog wat gunstiger uit. Thuis tegen Feyenoord winnen zal niet mee vallen. Utrecht is echter te klop pen. Dat zijn 23 punten. Vandaar, dat ik met spanning op het resul taat van vandaag bij Roda JC wacht. De laatste kans hebben de „Bergbewoners" dan nog bij de Eagles, die echter te eerzuchtig zijn om zich thuis punten te laten ontfutselen. Gaat alles vervolgens prognose dan blijven de mannen van Frits Korbach op 23 punten. Laten wij hopen dat genoemde clubs vriend en vijand niet ver rassen. Wij komen dan met een blauw oog en een ervaring rijker uit het strijdperk Chris en Coen, gelijkwaardige vervangers

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 3