ytroö elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming f V* hand en er een hechte eenheid van gesmeed. Vooral op eigen bodem komen de AZ-ers tot soms indrukwekkende prestaties. De selectie bestaat uit: Goedhart, Heil, Holster, Hoogesteeger, Kabel, Kist, Man, Meister, Meyer, Mol, Mols, Molendijk, Mulder Nygaard, Van Rijnsoever, Spelbos, Suurendonk, Twisk, Vonk, Vooys, Vosmaer, Vreden- burg, De Vries, Wildbret en Wokke. De gemiddelde leeftijd van de selectie bedraagt 24,5 jaar, de oudste speler is Ruud Suurendonk (31), de jongste Ronald Spelbos (20). Directeur van de stichting is de heer Hartland, als clubarts treedt op dr. Van Rompu. AZ '67 speelt aan de Sportlaan op een stadion dat plaats biedt aan 22.000 toeschouwers. Omdat het nu eenmaal een logische zaak is dat de nieuwsmedia alleen maar praten en schrijven over Ajax' vlaggeschip, het eerste elftal, zou men geneigd zijn bijna te ver geten dat er nog meer in Ajax bestaat dan alleen dat eerste elftal. Natuurlijk, de pres taties van dat team bepalen voor het overgrote deel het gezicht van Ajax, maar vergeet u niet dat achter dat elftal een organisatie zit met een grote hoeveelheid mensen die niet alleen te zorgen hebben voor het wel en wee van het A-team. Er is nog meer dat de naam AJAX draagt. De club bezit nog een viertal amateurteams naast natuurlijk het C-elftal. Ajax 3 is in feite het eerste elftal van de amateurs. Bovendien zijn er een aantal junioren A- en B-teams plus pupillen-elftallen, wat eigenlijk een belangrijke zaak voor de club is. De opleiding van spelers in het hele voetbalgebeuren is een vreselijk belangrijke zaak, want uiteindelijk moeten daaruit de opvolgers komen van de huidige eerste elftalspelers. Dat is geen eenvoudige zaak. De eisen waaraan een speler moet voldoen voor hij geschikt wordt geacht voor de hoofdmacht, zijn enorm zwaar en voor velen niet op te brengen. Het jeugdvoetbal bepaalt de toekomst voor het Nederlandse voetbal, want uit die regionen moet het talent komen. Uit die hoek wordt bepaald of het voetbalniveau al dan niet daalt of stijgt. Daarom is het zo verschrikkelijk belangrijk dat iedere club veel aandacht besteedt aan de op- en begeleiding van jonge voetballertjes op weg naar de top. Dat is geen eenvoudige zaak, want wie praat met mensen die met jeugdvoetbal en alles wat daarbij hoort te maken heeft, moet helaas niet al te opwekkende geluiden aanhoren. Het komt er op neer dat om verschillende redenen het niet meer is zoals het was. De bereid heid voor iets, het kunnen opbrengen ten koste van iets komt steeds minder voor. Of zoals Bobby Haarms het mij wel eens heeft gezegd: „Kijk, dat jeugdvoetbal interesseert mij mateloos. Zo gauw ik even tijd heb, ga ik kijken. Ik houd van opbouw, werken naar iets met een stel jongens die daarvoor ook de bereidheid hebben om ten koste van heel veel die top te bereiken. Maar als ik naar dat jeugdvoetbal kijk, zie ik bijvoorbeeld zelden een lekkere pingelaar, je weet wel, zo'n ventje die door alles lekker heen loopt, gewoon lekker pingelen, zie je niet meer. Tja, hoe komt dat, vroeger leerde je op straat voetballen met een klein tennisballetje, nu ja, ik weet het niet. In het profvoetbal AMATEURS eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 6