wen zoon n0v0 linoleum.tapijten (IJldoWode krui iff l|J|P rokin 50 te>- 020-251050 amsterdam elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 wedstrijden had de ploeg weer te maken met een enorm opgepepte tegenstander, die persé voor eigen publiek wilde laten zien hoe goed het elftal (maar dan alleen tegen Ajax) kan voetballen. Met de enorme inzet van de Eagles wist Ajax eigenlijk toch geen goed raad. Het klinkt misschien gek, maar juist door het feit dat Ajax onder alle omstan digheden probeert te BLIJVEN voetballen heeft men vaak de grootste moeite de bal in de ploeg te houden of om zelfs maar uit te verdedigen. Een bal vanuit de verdediging echt op te ruimen met een lange trap ziet men bij Ajax maar weinig. Ook in de defensie wordt de bal gespeeld over korte afstanden om zo vaak via te veel schijven het spel naar de aanval te verplaatsen. Wanneer er dan een tegenpartij is die, gesteund door een fanatiek publiek, blijft knokken voor iedere vierkante meter en achter iedere bal blijft gaan, lijkt het mij geen overbodige luxe om toch maar eens minder elegant de bal weg te werken. En zeker wanneer dat meehelpt een voorsprong te verdedigen. Ajax kwam twee keer op voorsprong, beide keren via Ruud Geels die toch, ondanks alles, aardig de toppositie op de topscorelijst benadert. Maar twee keer moest Ajax onnodig de voorsprong prijs geven en er was zelfs weinig voor nodig of op de valreep was de zesde nederlaag een feit. Eerst werkte Ruud Krol in eigen doel, iets wat hem waarschijnlijk zelden of nooit zal zijn overkomen, en ongeveer een kwartier voor tijd kwam er zo'n rare dwarrelbal vanuit de Go Ahead-defensie rechtstreeks op Schrijvers af. Enige aarzelingen tussen hem en Blankenburg over de vraag wie nu wat gaat doen, gaf de Eagles de gelegenheid de bal over onze doelman in het net te koppen, U ziet wel, echt uitgespeelde kansen hebben de Deventenaren niet gehad. Ajax daaren tegen wel, maar jammer genoeg werd niet alles benut. Opvallend was weer het uitstekende werk van Arno Steffenhagen op het middenveld. Maar toch weer een punt verlies, waar door de achterstand nu vier punten bedraagt op PSV en Feyenoord. Een onoverbrugbare achterstand? Wie zal het zeggen. Ajax heeft dit seizoen wel meer punten achter gestaan en is toch weer teruggekomen. M.i. is de tijd nog niet gekomen om het hoofd al te laten eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 6