KOUDIJS AUTOBEDRIJF B.V. PEUGEOT Van der Hooplann 180, tel. 455451 AMSTELVEEN Henriksen, Hildebrand, Hulshorst, Jansen, Van de Kemp, Kronshorst, Van Maurik, Oostrom, Van Oudenallen, Overeem, Pronk, Van Staa, Suvee, Van Veen, Van Vliet, Wery en Wilschut. De gemiddelde leeftijd bedraagt 25 jaar. De oudste speler is Ton Pronk (33), de jongste Jan van Staa (19). Jan Rab heeft als assistent Berger naast zich. Clubarts is dr. Querido. De clubkleuren van FC Utrecht zijn rood-wit. De club speelt in het stadion Galgenwaard, dat een capaciteit heeft voor 22.700 kijkers. VROEGE EINDSPRINT NOODZAAK We mogen gerust stellen dat de prestaties van Ajax ons tegenvallen, Vooral wanneer we de jongste resultaten nog eens bekijken, kan geen andere conclusie worden getrokken dan deze. En dan sta je eigenlijk toch wel even met de ogen te knipperen en vraag je je af hoe dat toch mogelijk is. Zo'n matig elftal heeft Ajax toch ook weer niet dat, op het moment dat het er op aan komt, de ploeg het zo lelijk laat liggen. In drie thuiswed strijden wordt slechts één punt vergaard (Telstar, FC Amsterdam en Feyenoord) en ook in uit-ontmoetingen staat de ploeg re gelmatig voor grote problemen. De uit wedstrijd tegen FC Twente was een goede uitzondering, maar in Deventer ging het tegen de Go Ahead Eagles toch weer niet zoals we het graag zien. Terwijl het juist in deze fase van de competitie zaak is om bij de kopgroep te blijven en geen enkele misstap kan worden veroorloofd. Om nog even op Feyenoord terug te komen, qua spel verdienden de Rotterdam mers zeker te winnen. Daarover zal ieder een het eens zijn, maar ondanks dat had de goal van Willem van Hanegem toch een bijsmaak door het overduidelijke gevlag van de grensrechter. Of de man nu terecht vlagt of niet, een feit blijft dat de man de arm omhoog bracht. Achteraf blijkt dat een vergissing van de lijnrechter geweest te zijn, maar toch Hoe vaak komt het niet voor, dat een scheidsrechter zich vergist, Jan Muldel. maar toch, wanneer hij eenmaal gefloten heeft, zijn beslissing handhaaft. Natuurlijk wordt daar dan een ploeg de dupe van, maar hoe dan ook blijft de scheidsrechter bij zijn beslissing. Wanneer dat consequent zou worden doorgevoerd, moet ook een grensrechter blijven vlaggen wanneer eenmaal die vlag omhoog gaat. Maar wèl vlaggen en achteraf te zeggen dat het niet zo bedoeld was, is onjuist. Maar goed, de goal werd geteld en bleek voldoende te zijn voor de hele winst. Ajax had een sleutelwedstrijd jerfbren, want juist tegen Feyenoord was de kans aanwezig werkelijk in die strijd voor de landstitel mee te doen. Voor Feyenoord een belangrijke overwinning; voor Ajax, althans volgens velen, de genadeslag. Tegen Go Ahead Eagles kwam Ajax er ook niet helemaal uit. Traditie getrouw in uit- DAF Westelijk Halfrond (Kostverlorenhof), tel. 414400 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 5