llPro linoleum.tapijten (fP|doWode kruijff w en zoon n0v0 kin 50 tei.o f SP erdam ams 20-251050 elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming \YOb bv „c O O na kwam Ajax en Van Daal nam de overstap. Een overstap waarvan hij nog geen cent spijt heeft, want hij opereert geheel zelfstandig als trainer-coach van de C- ploeg. „We hebben een erg goede jeugd. Hopelijk komen daar de grote talenten uit, die we voor het eerste nodig hebben. Er zijn erg knappe voetballers bij, maar ze zullen -dat is nu eenmaal het noodlot voor dergelijke jongens bij Ajax een lange leerschool moeten doorlopen, voordat zij worden ingezet in de hoofd macht. Het is nu eenmaal vreselijk moeilijk om bij Ajax direct aan de bak te komen. Omdat het publiek direct prestaties verwacht van Ajax, waardoor er weinig of geen risico's genomen kunnen worden of gevaarlijke experimenten wor den gemaakt," zegt de man, die met zijn 32 jaar tot één der jongste trainers in ons land gerekend kan worden. „Er is echter een duidelijke kentering bij Ajax. We moeten niet meer praten over wat was, we moeten vooruit. Ik ben ervan overtuigd dat bij onze jeugd, die tenslotte vorig jaar kampioen van Nederland is geworden, bijzonder goede krachten aanwezig zijn." B. M. v ENIG HERSTEL Het zal u ongetwijfeld al opgevallen zijn dat de huidige voetbalcompetitie vol ver rassingen zit. Voorwat betreft Ajax waren die verrassingen allesbehalve prettig, maar niet alleen Ajax zit in de hoek waar de klappen worden uitgedeeld. Andere clubs staan ook wel eens voor onverwachte ontwikkelingen, waardoor weer eens wordt aangetoond dat wat de één de ene week verliest de andere week weer kan worden teruggewonnen. De prestaties van Ajax waren tot voor kort van dien aard dat velen weinig perspectief zagen, mede ook gezien het feit, dat de concur rentie wel tot grote prestaties kwam. Maar hoe onberekenbaar voetbal is, bleek afgelopen zondag weer. Feyenoord liet de volledige winst glippen en PSV moest met de halve winst genoegen nemen. Ajax pakte twee kostbare punten op Wou- denstein bij Excelsior, waardoor de afstand in punten werd verminderd. Omdat óf Feyenoord óf PSV vandaag in ieder geval één of meerdere verliespunten zal moeten incasseren en Ajax hedenmiddag zonder meer van NAC behoort te win nen, is voor de club eindelijk weer een beetje zon doorgebroken na al die donkere eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 6