P. J. Mendes Meer dan 50.000 platen met kortingen van 20 tot 50°/o vindt u bij DISCOSTAR - Damstraat 5 - Amsterdam Voor al uw 11 i meubelwerken VjCCIKCYKCTI 14 Kantoormeubelen - Kantoormachines Kasregisters enz. iiperveidstraat 57, Amsterdam-N Verkoop, Inruil, Onderhoud, Reparaties Telefoon 271191 Alle bekende merken BOB HAARMS: „WE MOETEN VOOR STOKE OPPASSEN" Bob Haarms lijkt weer een tevreden man. Van het altijd onbewogen gezicht van de Ajax-trainer valt niet zo erg veel te lezen, maar aan zijn houding ontspannen zijn gelaatsuitdrukking tevreden zijn woordkeus voor zichtig, maar met een optimistische klank valt op te maken, dat Haarms de zaken weer wat opgewekter gaat bekijken. Het seizoenbegin van Ajax is goed geweest en dat laat Haarms duidelijk blijken. „Ieder een staat weer met beide benen op de grond. Er wordt weer hard gewerkt en met veel overgave. De schade moet ingehaald worden. Daarvan zijn we alle maal overtuigd. De jongens willen ook werken. De problemen zijn uit de wereld." Haarms kijkt pein zend uit het raam van het restaurant. De regen valt neer. Buiten loopt Barry Hulshoff eenzaam zijn rondjes. „Morgen gaat hij weer wat met de bal trai nen. Het gaat goed. Net als met Jan Mulder. Het einde van de blessures lijkt in zicht te komen." Haarms weet het wat het betekent: blessures. „De wereldkampioenschappen zijn voorbij. Natuurlijk heb ben de jongens, nadat de competitie en de beker voor ons was afgelopen, meer aan dat toernooi gedacht dan aan Ajax. Maar zij weten ook, dat zij bij Ajax hun boterham verdienen. Zij hebben nog wel een poosje in die WK-sfeer geleefd, maar ook dat is ver leden tijd. Werken is het eerste punt wat ik gesteld heb. Daar heb ik geen moeite mee gehad. De jon gens evenmin." De blessures die Ajax plagen, hin deren Haarms echter wel. „Het beroerde is dat we nog geen enkele keer met dezelfde opstelling hebben kunnen spelen. Dat is natuurlijk jammer. Maar de nieuwe jongens hebben zich erg goed aangepast en vangen de zaak voortreffelijk op. Natuurlijk zou het fijn zijn als iedereen weer hersteld was. Dan kun je je basisploeg zo sterk mogelijk maken. Want dat de competitie moeilijk zal zijn staat voor mij vast. Bovendien komt de beker er ook nog bij." Bob Haarms, op en top Ajacied, heeft afgelopen zomer even met de idee gespeeld naar het buitenland af te reizen. Frankrijk lokte met groot geld. Haarms dubde, wikte, maar Ajax trok toch te erg. Het nieuwe contract dat hem door Ajax werd aangeboden leverde ook vele voordelen op. Maar buiten die voordelen: „Ik ben te veel vergroeid met de club," zegt hij eenvoudig. Haarms zonder Ajax. Het is iets ondenkbaars. Bob Haarms weet dat, Ajax weet het ook. Het wilde zijn trainer niet missen. Haarms heeft, in samenwerking met de technisch-directeur Hans Kraay en zijn secondant Jan van Daal, de zaken bij Ajax energiek aangepakt. Ouderwets werd er getraind. Ouderwets werd er van start gegaan. Met vijf triomfen, maar ook met een onverwacht en daarom zeer welkom gelijk spel tegen Stoke City in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-Cup. „Stoke is een typisch Engelse OOK VOOR LUXAFLEX Rozengracht 49 telefoon 248969 privé 823378 Het goedkoopste platenadres in Nederland

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 16