Eskagé bv Leer paardrijden in 'De Hengstenbar' De Ninteman manege (Natuunm óók voor Speciaalzaken in Keukens en Sanitair PRETTIG RELAXEN Bezoek dan tevens T-. i i n c <-1 <s' merries!) Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Telefoon Uw gastheer: Uw pikeuse: Els Lodder 362692 Ad Schotman RUUD GEELS GELOOFT ER HELEMAAL IN Ruud Geels was één van de eerste aankopen voor het „nieuwe" Ajax die Hans Kraay deed. De felle Geels, die door zijn spectaculaire manier van optreden op het veld steeds de volle aandacht van de verdedigers vraagt, had zich in het laatste seizoen bij het Belgische Club Brugge in het nieuws gespeeld door zijn produktiviteit. Zozeer zelfs dat supervisor Michels hem uitnodigde voor het Nederlands elftal dat zou meedoen aan het toernooi om het wereldkampioenschap. Vooral ook omdat Geels in de lucht erg sterk is. Hans Kraay, geconfronteerd met een enigszins onrustig Ajax, een Ajax dat maar moeilijk kon wennen aan het feit dat er voor de overwinningen meer gewerkt moest worden dan in het verleden toen alleen de naam Ajax reeds één of meer doelpunten scheelde, meent in Ruud Geels een man gevonden te hebben die Ajax een ander gezicht kan gaan geven. Te lang heeft Ajax een man in de aanval gemist, die doelpunten kan maken. Vorig seizoen eindigde Neeskens als topscorer, terwijl deze in feite middenvelder was. Geels was direct bereid om naar Ajax te vertrekken, temeer daar de financiële situatie bij Club Brugge niet direct van dien aard was dat hij er daar erg gelukkig mee kon zijn. Er waren toch reeds plannen om Geels te laten vertrekken en dan wilde de blonde 28-jarige international liever naar Holland terug, vooral als hij bij een topclub kon worden ingelijfd. De partijen waren het snel eens en in de oefencampagne bewees Geels al zijn grote waarde door liefst 18 doelpunten te scoren in 13 wedstrijden. Een zeer goed gemiddelde in een oefenreeks, omdat er dan alleen maar wordt geëxperimenteerd. Geels werd de spits die Ajax zocht, maar er moest natuurlijk nog wat worden gegroepeerd. „Ajax moest een andere weg gaan bewandelen," meende Geels. „De periode Cruijff is voorbij. De spelers moeten er, ook na het vertrek van Neeskens, weer aan wennen dat er harder gewerkt moet worden. Dat is nu zonder meer geaccepteerd. Er is een nieuw concept gevonden en ik ben ervan overtuigd dat dit weer successen gaat afwerpen." Geels heeft wel moeten wennen aan de sfeer die bij Ajax heerste. Hij werd ge confronteerd met een topclub die jarenlang gewend was geweest op het aller hoogste niveau voetbal te plegen. Alleen al de naam van Ajax was een garantie dat er iets bijzonders zou worden gedemonstreerd. Hij merkte dat in de oefen wedstrijden die in het buitenland werden gespeeld. Het publiek verwacht dan iets bijzonders en daar is Ajax nog steeds toe in staat. In de duels tegen Reims en Brugge speelde Ajax uitstekend, bij vlagen zelfs briljant voetbal. De ploeg was weer superieur en Geels groeide mee met het team. Geels heeft in de afgelopen weken veel gezien bij Ajax. Hij is onder de indruk van alles. „Talent is er hier volop. Het is misschien in de ogen van velen minder geworden met Ajax, maar als je zo op de training om je heen kijkt, wel dan kan het met deze club een voudig niet misgaan. Er zal wat harder moeten worden gewerkt dan in de voorgaande seizoenen, maar dat beseffen we allemaal. Met Kraay en Haarms VINKENSTRAAT 106-108 TEL. 020-65126 QUELLIJNSTRAAT 90 TEL. 020-714730 Altijd doeltreffend en het grootst gesorteerd in Aan- en afvoermateriaal - Gasgeysers Kookplaten - Wasautomaten enz. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 5