Top Shop Centre B. M. DUMP- EN ONGEREGELDE GOEDEREN ARNOLD MÜHREN LIJKT GEGROEID Arnold Mühren, de jongste van de twee begaafde Mühren's in de Ajax-formatie, lijkt zijn bestem ming te hebben gevonden. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat Arnold de rood-witte brigade de rug zou toekeren. Hij was ontstemd, teleurge steld zo men wil, dat hij nooit een echte kans kreeg zich waar te maken. Nu was het erg moei lijk in de sterke Ajax-ploeg een deuk aan te brengen. Het team draaide uitstekend, kende vrijwel geen blessures en zowel Michels als Kovacs huldigden de slogan: „Never change a winning team." Een begrijpelijk iets, wanneer men de vele successen die deze twee trainers bewerk stelligden op een rij zet. Een reeks die gemarkeerd wordt door ongelooflijke ver richtingen. In het vorige seizoen, toen het bij Ajax iets minder soepel begon te lopen, toen ook blessures hun opwachting kwamen maken, toen de gehele ploeg wat terugviel van het torenhoge niveau, werd de jongste Mühren bij tijd en wijle door trainer Knobel de wei ingezonden. Maar dan ook bij tijd en wijle. Een echte kans, een gelegenheid om zich eens lekker in te spelen, was er zo goed als niet bij. Dat verdroot de talentvolle Volendammer, die van zijn broer Ger had geleerd dat hij geduld moest oefenen, maar dat een dergelijke karaktertrek vroeg of laat gehonoreerd zou worden. Met een vaste positie in de topploeg van de drievoudige Europese bekerwinnaar. Het bleven echter maar incidentele optredens van Arnold Mühren, die daardoor langzaam maar zeker aan het einde van zijn geduld kwam. Er kwamen enkele aanbiedingen voor hem, maar Arnold wilde niet één, twee, drie beslissen. Hij wilde toch opnieuw afwachten wat de verandering die bij Ajax had plaatsgevonden, voor hem zou opleveren. Tijdens de oefenperiode draafde de tengere Arnold regelmatig op, maakte hij deel uit van de vaste kenr. Dat was in het verleden wel eens anders geweestMaar na het vertrek van Neeskens was Ajax bezig een nieuw patroon in te studeren en in dat patroon was blijkbaar aan Arnold Mühren een positie toebedacht. Dus Arnold Mühren bleef nog even wachten. Opnieuw de kat uit de boom kijken, zoals dat wordt genoemd. Opnieuw zich vastklampen aan het ideaal dat hij zich gesteld had: vaste man te worden in de roemruchte rood-witte equipe uit Amsterdam. Afgelopen zondag in de laatste test voor het begin van de nieuwe competitie in het treffen tegen Hertha BSC stonden de twee Mühren's naast elkaar opge steld. Zonder te overdrijven mag worden vastgesteld dat deze opstelling de op lossing lijkt te worden voor dit seizoen. Arnold, evenzeer technisch begaafd als zijn volgroeide, geroutineerde broer, liet zien dat hij zijn ogen goed de kost heeft gegeven in de maanden dat hij „bankzitter" was. Hij speelde gedegen, betrouw baar, zonder bijzonder op te vallen. Maar er was rust in zijn spel te constateren en dat was het grote pluspunt voor hem. En waarschijnlijk ook voor Ajax. le van Swindenstraat 57, Amsterdam-Oost Telefoon 927233 Goedkoper dan goedkoop Legerkleding Gereedschap Optiek Radio's Auto-accessoires Horlogerie Kamping Sport-artikelen 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 9