De Ninteman manege Leer paardrijden in 'De Hengstenbar' Sportshop Wim Suurbier PRETTIG RELAXEN Bezoek dan tevens Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Uw pikeuse: Els Lodder (Natuurlijk óók voor merries! Uw gastheer: Telefoon 362692 Ad Schotman OP WEG TERUG Wanneer wordt teruggekeken op het afgelopen voetbalseizoen, kan de conclusie voor Ajax niet anders zijn dan dat alles op een grote teleurstelling is uitgelopen, voor iedereen. Teleurstellend omdat het misschien zo anders had kunnen zijn. Helaas hebben we het niet altijd voor het zeggen en kunnen vaak onvoorziene gebeurtenissen een enorm stempel drukken op het totale gebeuren. Het heeft Ajax het afgelopen seizoen niet meegezeten, maar daarmee zijn de teleurstellende prestaties van het elftal niet verklaard. Daar kan eindeloos over gediscussieerd worden. Iedereen denkt er zo het zijne van en iedereen zal misschien ook wel een beetje gelijk hebben, een feit is in ieder geval dat de club precies wêet waar men aan toe is. In navolging van grootheden als Real Madrid, Benfica, Celtic, Feyen- oord enz. enz. is ook Ajax niet ontkomen aan die onvermijdelijke stap terug. Na een periode van glorie en vreugde ontkomt niemand aan een minder succesvol tijdperk, wat nu eenmaal bij de sport hoort. Wedstrijdsport bestaat uit ups en downs zowel voor de team- als de individuele sport. Ajax heeft jaren achtereen louter ups gekend. Alles, maar dan ook alles, werd behaald. Er bleef weinig meer te wensen over. Onvergetelijke wedstrijden liggen in ons geheugen vastgenageld. Heel Nederland had alles over voor welke Europa Cup-wedstrijd ook. De zwarte handel in voetbalkaartjes bloeide welig. Reisbureaus en verschillende vervoers ondernemingen hadden winstgevende tijden. Andere instanties en bedrijven had den grote belangen in nieuwe en het liefst langdurige successen van Ajax. En zeker niet in de laatste plaats Ajax zelf bouwde een dusdanige reputatie op, dat de Amsterdammers waar dan ook op deze aardbol bekendheid genoten. Deze reputatie zal altijd blijven bestaan zoals namen van andere grote Europese clubs altijd ontzag zullen bijven inboezemen. Zelfs een naam als het helaas dit jaar gedegradeerde Manchester United zal toch altijd een naam vol respect blijven in de internationale voetbalwereld. Echter zo snel als de massa achter een club staat, zo snel laat men een club weer vallen. Want zo is het publiek: bikkelhard, vaak onrechtvaardig en alleen maar genegen om bij louter successen de club volop achterna te lopen. Daalt de prestatiecurve, dan is het met de symphatie van het publiek gedaan. Over dit verschijnsel moet niet getreurd worden omdat er geen alternatief is. Een elftal zal prestaties moeten leveren, anders is het gedoemd tenonder te gaan of af te zakken naar de grauwe middelmaat. Echte supporters, die hun club door dik en dun steunen, zijn er maar weinig. Feyenoord maakt misschien een uitzondering, hoewel tijdens de magere jaren van de Rotterdammers de vaste aanhang ook zienderogen daalde naar een voor Feyenoord-begrippen bedenkelijk punt. De terugval van Ajax is evenwel vrij snel gekomen, waardoor alles zich ook in hoog tempo heeft voltrokken. Opmerkelijk is ook het feit dat momenteel veel clubs hun GESCHENK BOUTIQUE Souvenir t?? Alle bekende merken voetbalkleding voorradig waar een geschenk te koop Is voor groot en klein Ook grot© collectie Ajax-artikelen en bijouterieën Oudebrugsteeg 28 - Telefoon 248977 (tussen Nieuwendijk en Damrak) Voorverkoop: Ajax-Stadion en Olympisch Stadion Beukenplein 12 - Telefoon 935700 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 5