Leer paardrijden in De Ninteman manege 'De Hengstenbar' Sportshop Wim Suurbier PRETTIG RELAXEN Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Uw pikeuse: Els Lodder Telefoon 362692 b.g.g. 363925 Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries! Uw gastheer: Ad Schotman WISSELSPELERS Zonder te overdrijven mag gerust worden gesteld dat Ajax enige lastige wed strijden tot een goed einde heeft gebracht. De ontmoetingen tegen Feyenoord en FC Twente in resp. Rotterdam en Enschede brachten wederom aan het licht, dat het elftal, zo daar nog twijfel over mocht bestaan, voor niemand onder hehoeft te doen en zeker niet voor welke Nederlandse club ook. In Rotterdam werd de kleine puntenvoorsprong op Feyenoord gehandhaafd en in Enschede werd FC Twente nogmaals duidelijk gemaakt dat deze club nog niet moet denken, dat de top is bereikt. Lukte het Ajax enige weken terug nog niet dat in doelpunten uit te druk ken (of toch eigenlijk wel, maar scheidsrechter Van Gemert dacht daar anders over afgelopen zaterdagavond werd er een einde gemaakt aan iedere illusie van FC Twente voor de nationale beker. Johnny Rep en Pim van Dord zorgden voor de goals. Laatstgenoemde had overigens het twijfelachtige genoegen min of meer zijn debuut in de hoofdmacht van Ajax tegen Feyenoord te maken. U weet dat Barry Hulshoff ontbrak en zodoende mocht Van Dord zijn kunnen tonen. Ongetwijfeld kan hij terugzien op een geslaagd optreden in de Kuip. Hij bedwong Schoenmaker in dat treffen redelijk goed ondanks het feit dat de Feyenoorder de gelijkmaker produceerde. De goal werd uit een dusdanige scrimmage gescoord, dat weinigen daar iets aan konden doen. Tegen FC Twente scoorde Pim de beslis sende tweede goal. Eens temeer blijkt dus weer van hoeveel waarde goede reserves kunnen zijn. Goede reserves kunnen zelfs doorslaggevend zijn voor het uiteinde lijke resultaat. Ajax heeft wat dat betreft nooit te klagen gehad. Het is zonder meer een feit dat goede wisselspelers voor een topclub als Ajax noodzaak zijn. Het mag geen probleem zijn wanneer wie ook plotseling uitvalt. Op ieder moment moet er een speler gereed zijn om de opengevallen plaats in te nemen zonder dat het team in kracht achteruit gaat. Nu Barry Hulshoff door een ongelukkige samenloop van omstandigheden voor langere tijd is uitgeschakeld, bezit Ajax in Pim van Dord een speler die de opengevallen plaats voldoende kan opvullen. Wisselspeler-zijn is allesbehalve een dankbare taak maar helaas is het nu eenmaal zo dat een elftal MOET kunnen beschikken over een kernploeg van minstens zestien spelers en dat er slechts elf tegelijk kunnen spelen. Er zijn nu eenmaal wisselspelers nodig want met slechts elf voetballers komt men geen hele competitie door. Vooral aan het einde van het seizoen ontstaan er vaak meerdere blessures. De vermoeidheid gaat dan een rol meespelen en vermoeide voetballers zijn kwetsbaar. In deze competitie hebben de Ajax-wisselspelers trouwens al het nodige gepresteerd. Neem slechts SpartaAjax waar de newcomers Varga en Steffenhagen Sparta voor onoverkomelijke problemen stelden en samen maar even het DOELPUNT VAN HET JAAR produceerden, terwijl collega-wisselspeler Arnold Mühren voor de tweede goal zorgde. Of AjaxFeyenoord waarin wederom Arnold Mühren de winnende treffer scoorde. Het is duidelijk dat een trainer eerder tot wisselen zal beslissen wanneer hij weet dat een praktisch volwaardige vervanger op de bank zit. Zou dat niet het geval zijn, dan kan het niet anders of de eigenlijk te vervangen speler zal bij een twijfelgeval langer doorvoetballen dan noodzakelijk is. Waardoor een zekere mate van roofbouw op de speler wordt gepleegd wat op den duur kwalijke gevolgen kan hebben. Goede wisselspelers zijn van groot belang. Wever, Varga, Arnold Mühren, Steffenhagen en Van Dord hebben dat meerdere malen bewezen. Ik kan mij voor- Alle bekende merken voetbalkleding voorradig Voorverkoop: Ajax-Stadion en Olympisch Stadion Beukenplein 12 - Telefoon 935700 GESCHENK BOUTIQUE Souvenir LESLEY" waar een geschenk te koop Is voor groot en klein Ook grote collectie Ajax-artikelen en bijouterieën Oudebrugsteeg 28 - Telefoon 248977 (tussen Nieuwendijk en Damrak) 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 5