n.v. A. JANUS woninginrichter de boer bv ajax brandblusapparaten Ferd. Bolstraat 89-93, tel. 795155, Amsterdam-Zuid Kinkerstraat 192-198, tel. 182679, Amsterdam-West le Const. Huygensstraat 71-73, tel. 180120, Amsterdam-W. Overtoom 76, tel. 181286, Amsterdam-West Specialist in Gordijnstoffen en Tapijten OPTIMISTISCH Vanavond krijgen we even een adempauze in het competitieverloop. Als een soort intermezzo wordt heden beslist wie zich voor een jaar Europees kampioen „alle categorieën" mag noemen. Als inzet de Super Cup. Logischerwijze wordt er nog niet zo verschrikkelijk veel aandacht en waarde aan die Super Cup gehecht, hoewel ik moet zeggen dat de persmedia positiever zijn dan vorig jaar. Voorat de televisie heeft ruim schoots aandacht aan de eerste ontmoeting in Milaan besteed, terwijl de radio een rechtstreeks verslag verzorgde. Het is overigens altijd weer frappant hoe verschillend een wedstrijd overkomt wanneer men eerst naar de radio luistert en daarna op televisie terugziet. De radioverslaggevers (de heren Niezen en Van Rijn in willekeurige volgorde) waren op z'n zachtst gezegd gematigd enthousiast over het ver toonde spel en alles wat daarbij hoort. M.i. gaven de televisiebeelden aanleiding aan de juiste weergave van de wedstrijd door de heren verslaggevers te twij felen. Persoonlijk vond ik het een op z'n minst rede lijke wedstrijd met vooral een tactisch zeer goed spelend Ajax waar AC Milan weinig tegenover kon stellen. Televisie-commentator Herman Kuiphof was behoorlijk enthousiast omtrent het vertoonde spel en terecht. Dat AC Milan de niet helemaal verdiende winst toch pakte, is natuurlijk jammer voor Ajax, maar wanneer de Amsterdammers hoe dan ook geen goal kunnen scoren verdienen zij ook eigenlijk niet te winnen. Hoewel men qua veldspel en aantal geschapen kansen toch eigenlijk wel had moeten triomferen. Maar ja, voetbal is nu eenmaal onberekenbaar en de gerechtigheid laat veel te wensen over. Een elftal mag nog zo verdienen te winnen, als de tegenpartij toch kans ziet een goal méér te scoren levert dat „verdienen te winnen" weinig op. Opvallend is momenteel hoe goed Jan Mulder aan het terugkomen is. Hoewel hij nog niet het niveau van weleer heeft bereikt, zijn er duidelijk tekenen dat de juiste vorm komende is. Tegen FC Groningen leefde hij plotseling na zijn twee goals helemaal op. Misschien geeft hem dat net dat beetje zelfvertrouwen, wat hij nodig heeft om over die onzichtbare drempel heen te komen op weg naar glorieuze tijden. Zo ziet u maar, dat er weinig voor nodig is om in vorm te komen maar ook om uit vorm te raken. Het jammerlijke in beide gevallen is dat eigenlijk niemand weet wat „vorm" is. Hoe raak je uit vorm, hoe raak je weer in vorm? Hier valt eindeloos over te praten maar een afdoend antwoord is er eigenlijk niet op te Jan Mulder cruquiusweg 118 amsterdam tel.020-354001 postbus 4105 Wil W1J\ vestigingen te eindhoven, enschede, groningen, loosduinen, rotterdam en sneek. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 7