Leer paardrijden in De Ninteman manege *7* 'De Hengstenbar' Sportshop Wim Suurbier PRETTIG RELAXEN Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Telefoon Elzenhagen 362692 Uw pikeuse: Wil Fiedler b.g.g. 363925 Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries! Uw gastheer: Ad Schotman HALVERWEGE Dat het bekervoetbal op zich wel zijn charmes heeft, is afgelopen zondag duide lijk geworden toen vedette-ploegen als Feyenoord en Ajax min of meer moeite hadden hun respectievelijke opponenten Heerenveen en Roda JC uit te schakelen. Eens te meer blijkt dat wedstrijden als deze niet te peilen zijn en dat überhaupt voetbal een onverklaarbare zaak blijft. Met name Ajax heeft wat dat betreft wel enige ervaring opgedaan toen NAC het vorige bekertoernooi tot ieders ver bazing, en niet in het minst tot die van NAC zelf, op zijn naam bracht door o.a. Ajax te kloppen. In Kerkrade heerste ongeveer een gelijke sfeer, mede ook door het feit dat deze ontmoeting eerder stond vastgesteld, maar werd uitgesteld van wege de zwaarwegende belangen van het Nederlands elftal. U weet dat heel Limburg en omstreken nogal verontwaardigd was omtrent deze maatregel en met de gedachte van „wat denken die lui uit het westen wel" had het dan af gelopen zondag moeten gebeuren. Achteraf viel het nogal mee. Met de kleinst mogelijke overwinning werd de volgende ronde behaald (uit tegen FC Twente), maar bij wat tegenslag en pech had Ajax het heel wat moeilijker gekregen. U weet hoe het gaat: als eenmaal bij dergelijke wedstrijden de vlam in de pan slaat is de underdog niet meer te houden. Feyenoord heeft dat overduidelijk ervaren in Heerenveen. Wie dacht dat de uitslag bij voorbaat vaststond kwam zeer bedrogen uit. Zelfs de spelers van Heerenveen wreven zich de ogen uit van verbazing toen het op strafschoppen-nemen aankwam. Niemand had er op gerekend en mis schien daarom ook werden de penalties zo slecht genomen. De concentratie was volledig verdwenen en Feyenoord, ook al niet sterk in het elf meter schieten, mag straks wederom FC Amsterdam bestrijden. En nu toch FC Amsterdam wordt genoemd, is toch zeker ook wel de nederlaag van de Stadion-bewoners tegen Haarlem het memoreren waard. Een nederlaag komt altijd als men het niet verwacht. Het is natuurlijk op zich geen ramp voor de mensen van Stoop dat er verloren wordt, maar het is wel jammer dat het nu juist moet gebeuren tegen een tegenstander die zeker niet beter voetbalt en waartegen een nederlaag onnodig is. En zo waren er dus onverwachts toch nog enige sensaties te beleven op de laatste voetbalzondag van 1973. Het venijn zat dan toch in de staart Als we ons even op Ajax concentreren, mag gerust worden gesteld dat de Amsterdammers de eerste helfit van de competitie uitstekend zijn doorgekomen. Geen enkele verloren wedstrijd in zestien ontmoetingen is toch heus een pres tatie om over naar huis te schrijven. Niet één andere ploeg heeft althans kans gezien Ajax te overklassen. Het is misschien wel zo dat niet iedere wedstrijd naar wens verliep en dat het vertoonde spel soms ook te wensen overliet maar voor lopig is er toch een prestatie geleverd door, ondanks verschillende onvoorziene Alle bekende merken voetbalkleding voorradig Voorverkoop: Ajax-Stadion en Olympisch Stadion Beukenplein 12 - Telefoon 935700 GESCHENK BOUTIQUE Souvenir „LESLEY" waar een geschenk te koop Is voor groot en klein Ook grote collectie Ajax-artlkelen en bijouterieën Oudebrugsteeg 28 - Telefoon 248977 (tussen Nieuwendijk en Damrak) 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1974 | | pagina 5