Leer paardrijden in De Ninteman manege 'De Hengstenbar' Sportshop Wim Suurbier PRETTIG RELAXEN Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Uw pikeuse: Wil Fiedler Telefoon 262692 b.g.g. 263925 Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries! Uw gastheer: Ad Schotman PIET KEIZER OP ZIJN RETOUR? OCH KOM Ajax-captain Piet Keizer heeft, mogen we wel zeggen, de laatste maanden erg veel in de schijnwerpers gestaan. Pers, radio en televisie hebben zich op het fenomeen Keizer geworpen en getracht hem te ontleden. Tevens heeft men ge probeerd te ontdekken of het brein van de Ajax-ploeg op zijn retour was. Keizer maakte fouten, Keizer had rugklachten, Keizer was uit vorm, Keizer tobde ergens over, Keizer zou de wens te kennen hebben gegeven met voetballen te stoppen, kortom Keizer was Keizer niet meer. De eerste symptomen over Piet Keizer doken op na de eliminatie in het toer nooi om de Europa Cup I. Daarvoor had men ook reeds gepoogd de fans eraan te laten wennen dat de grote dagen van „Pietje" voorbij zouden zijn. In Sofia werkte Pietje echter harder dan ooit, was een lichtend voorbeeld voor zijn ploegmakkers en een begeesterend aanvoerder. Zelden had men in de laatste weken Piet Keizer zo ijverig gezien. Toch werd hem de nederlaag aangewreven. Hij zou twee mistrappen hebben be gaan waaruit de Bulgaarse doelpunten werden ge boren. Je zou het inderdaad zo kunnen noemen, maar het is ook wel heel erg ver gezocht. Niettemin had men weer wat om mee te schermen. Keizer maakte foutjes en daardoor verloor AjaxJa, ja. Daarna de kwaal. Piet Keizer zou lijden aan een hernia, hij moest geopereerd worden, Keizer was in zijn nadagen. Het gerucht werd sterker, zo sterk zelfs dat het doordrong in de Zeister Bossen, waar de plannen werden gesmeed het sterkste Nederlandse elftal samen te stellen met het oog op het beslissende kwalificatietreffen tegen België. Fadrhonc nam een beslissing -hij heeft er reeds ontelbare onbegrijpelijke genomen en zette Keizer, het brein, de maestro, naast de ploeg. Het was duidelijk te zien. De openingen die Keizer met zijn ver bluffende passes weet te maken, bleven weg, waardoor de snelheid die door de bondscoach was gewenst en voorgewend, geen enkel effect sorteerde. Keizer bleef stoïcijns onder al deze onbegrijpelijke dingen. De koele, nuchtere Amster- dammer, gehard in zo'n 15 jaar betaald voetbal, gewend aan roem, een man die het allerhoogste voor een clubvoetballer wist te bereiken, liet niets los. Het wekte bevreemding. Maar Piet Keizer, nooit een man die loslippig is, zei niets. Hij sloot zich echter ook niet op. Hij verscheen na enige tijd op de beeldbuis, hij babbelde voor de radio en gaf interviews weg in kranten. Keizer werd bijna open- it hartig. Maar geen woord van verwijt kwam over zijn lippen. Hij verdedigde zich wel tegen de aantijgingen, hij argumenteerde nuchter en doordacht, hij was de typische professional die alleen losliet wat hij nuttig achtte en niets meer. Alle bekende merken voetbalkleding voorradig Voorverkoop: Ajax-Stadion en Olympisch Stadion Beukenplein 12 - Telefoon 935700 GESCHENK BOUTIQUE Souvenir „LESLEY" waar een geschenk te koop Is voor groot en klein Ook grote collectie Ajax-artikeleii en bijouterieën Oudebrugfsteeg 28 - Telefoon 248977 (tussen Nieuwendijk en Damrak) 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 5