Leer paardrijden in De Ninteman manege 'De Hengstenbar' Sportshop Wim Suurbier PRETTIG RELAXEN Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Uw pikeuse: Wil Fiedler Telefoon 262692 b.g.g. 263925 Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries! Uw gastheer: Ad Schotman ZONDER CRUIJFF Zonder enige twijfel hebben sommigen niet zonder enig leedvermaak in de afgelopen week kunnen verkondigen dat Ajax, nu Johan Cruijff pas enige dagen Amsterdam heeft ingeruild voor Barcelona, de club nu reeds is „afgezakt" naar een derde plaats op de ranglijst. Onzin natuurlijk omdat het één niets te maken heeft met het ander. Puntenverlies trad ook op toen Johan nog wel deel uitmaakte van de Ajax-ploeg. Feit is in ieder geval wel dat Cruijff is vertrokken om elders zijn unieke voetbaltalenten te gaan tonen en op zich is dat een spijtige zaak. Cruijff is en blijft voor het publiek als voetballer een heerlijke verschijning op het veld. Zijn uitzonderlijke voetbalprestaties zullen hoe dan ook gemist worden. Maar lang mag daar niet over worden getreurd. Achterom kijken lost niets op. We hebben te maken met het heden en de toekomst. Dat heden leert ons dat Ajax gewoon verder gaat zonder Cruijff. Persoonlijk dacht ik niet dat men de Ajax- toekomst erg somber tegemoet moet zien. Het zou een slechte zaak zijn wanneer de Ajax-ploeg afhankelijk zou zijn van één man. In het verleden heeft het elftal meermalen bewezen dat het ook goed kan voetballen zonder Cruijff. De enorme successen van de afgelopen jaren zijn bepaald niet het werk van één of een paar mensen maar van het totale elftal met iedereen die daarbij hoort. Gelijk één zwaluw nog geen zomer maakt, bewerkstelligt één voetballer nog geen kam pioenschap! Uiteraard draait de voetbalcompetitie gewoon door. Ajax trof afgelopen zondag in Nijmegen het altijd lastige NEC. Een jarenlange nooit eenvoudige opgave die nog een pikant tintje kreeg omdat veel mensen deze wedstrijd beschouwden als een soort testmatch van Ajax-zonder-Cruijff. Ondanks dat was het Goffert-stadion tot veler verbazing niet volledig uitverkocht; iets wat in geen jaren is voor gekomen! Gezegd moet worden dat de wedstrijd de ruime Ajax-aanhang niet is mee- kritiek te spuien. Afgezien nog van de vraag of men het recht heeft een oordeel kritie kte spuien. Agezien nog van de vraag of men het recht heeft een oordeel te hebben over de prestaties van een elftal aan de hand van één wedstrijd, blijft het altijd ook nog een open vraag of Ajax het met „nummer veertien" wel had gehaald. Dat laatste is ook eigenlijk niet belangrijk omdat we slechts te maken hebben met het elftal wat Ajax momenteel op de been kan brengen. Niemand zal ontkennen dat de Ajax-voorwaartsen het niet gemakkelijk hebben gehad. Over de verdediging met Barry Hulshoff aan het hoofd niets dan lof. De NEC-aanval heeft weinig of geen werkelijke scoringskansen gehad of het moet de kopbal tegen de lat boven het hoofd van Wever geweest zijn, maar daar is het dan ook wel bij gebleven. De veroorzaakte strafschop door Arie Haan blijft voor een buiten staander, en waarschijnlijk voor Arie zelf ook een onbegrijpelijke zaak. Enige jaren terug overkwam Pleun Strik van PSV exact hetzelfde in de wedstrijd tegen Ajax in Eindhoven. Het moet gewoon een onbegrijpelijke reflexbeweging geweest Alle bekende merken voetbalkleding voorradig Voorverkoop: Ajax-Stadion en Olympisch Stadion Beukenplein 12 - Telefoon 935700 GESCHENK BOUTIQUE Souvenir LESLEY" waar een geschenk te koop is voor groot en klein Ook grote collectie Ajax-artikelen en bijouterieën Oudebrugsteeg 28 - Telefoon 248977 (tussen Nieuwendijk en Damrak) 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 5