8(LDGT)©fë©[P(S zonneschermen WEER EEN ZWAAR SEIZOEN Voor velen zal het afgelopen zondag een verademing zijn geweest toen dan eindelijk het nieuwe voetbalseizoen van start ging. Na een periode van louter weinig om het lijf hebbende oefenpartijtjes ging het dan werkelijk om de zo kostbare winstpunten. Voor wat Ajax betreft, staat de club voor een uiterst zwaar en lang seizoen. Na de ongelooflijke successen van de laatste jaren wordt het uiteraard ieder jaar weer moeilijker deze reeks voort te kunnen zetten. Naarmate de Ajax-victories zich blijven continueren, zal de eer om één of meer winstpunten van Ajax af te snoepen evenredig groter worden. Wanneer u de histories van de verschillende grote en roemrijke clubs in Europa bekijkt, dan ontkomt geen enkel team aan een min of meer langdurige terugval na een periode van louter successen. Zelfs het befaamde Real Madrid kende zo'n periode en het zou volkomen irreëel zijn om te veronderstellen dat Ajax zoiets niet kan overkomen. Alleen kan niemand voor spellen wanneer die iets minder succesvolle periode zal aanbreken. En laten we wel wezen: we zitten er bepaald ook niet op te wachten Daarentegen maken sommige mensen van andere clubs er geen geheim van, dat de concurrentie zo ongeveer zit te wachten op de afgang van Ajax, waardoor de rest mogelijkerwijze weer iets bij kan komen. Het lijkt mij, op z'n zach,tst gezegd, erg onverstandig om maar simpel te blijven wachten op de terugval van Ajax. Dat kan namelijk nog wel erg lang duren. De komst van Ajax' nieuwe trainer George Knobel zal er zeker toe bijdragen dat de nieuwe successen niet zullen uitblijven. Het was m.i. een duidelijke zaak dat het elftal na twee jaar Kovacs behoefte had aan een nieuwe impuls. Het is uiteraard aan geen twijfel onderhevig dat de altijd vriendelijke en deskundige trainer uit Roemenië door zijn wijze van benadering en manier van handelen voor een groot gedeelte heeft bijgedragen aan de bijna niet te overtreffen successen. Na Michels was Kovacs een logische opvolger en in die lijn zou men Knobel een logische opvolger van Kovacs kunnen noemen. Maap iedere nieuwe trainer bij Ajax staat weer voor de vreselijk moeilijke opgave de successen te continueren. De club en haar aanhang zijn de laatste jaren niet anders gewend. Maar daarnaast mag nooit worden ver geten dat we nog steeds te maken hebben met mensen die het allemaal maar weer waar moeten maken. Een wedstrijd wordt nog steeds niet gewonnen met een druk op de knop. Ook Ajax zal voor iedere punt moeten strijden. De ene keer zal dat wat eenvoudiger gaan dan de andere keer, maar ook Ajax zal punten verlie zen, zal goals tegen krijgen, zal onverhoopt een jaar eens geen Europa Cup winnen. Dat is allemaal mogelijk, is zelfs heel normaal. Maar dat Ajax wel dege lijk in de hoogste regionen haar stempel op het gebeuren zal blijven drukken is iets wat zeker is. Daarvoor staat de naam Ajax garant. Ajax heeft zich in de loop der jaren een dusdanige positie in en buiten Europa verworven dat het bijna ondenkbaar is om de club langdurig uit die hoge regionen weg te denken. Daar naast is natuurlijk een voor Ajax-begrippen wat minder succesvol jaar nooit uitgesloten. Er zijn talloze factoren aanwezig die kunnen bijdragen tot nieuwe roem of trieste terugval. Ieder jaar weer zal de eer groter worden om van Ajax te winnen of zelfs maar gelijk te spelen, terwijl bij verschillende clubs een kleine nederlaag zelfs als goed wordt beschouwd. Zoals ieder jaar hebben de verschillende persmedia weer haar voorbarige voor spellingen gedaan. Wie zal kampioen worden en wie zullen er degraderen Voor spellen blijft altijd een hachelijke zaak. Het voorspellen van resultaten in de voetbalsport is dubbel zo hachelijk omdat niets onberekenbaarder is dan de voetballerij. REGD VOOR MEER INFORMATIE: 075-81233 of 84708 - 020-793447 6 Sunstore b.v. - Wandelweg 76-78 - Wormerveer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 8