'tl Mi-kampioen Üu li 'i. Tekst: Joop Niezen Het door Ajacied Sjaak Swart getrainde elftal van heü Amsterdamse Blauw Wit heeft zaterdag de titel behaald in de eerste klasse van de Amsterdamse Voetbal Bond. Het Blauw Witteam won de uitwedstrijd tegen PVF met 2—0. Na afloop kreeg Sjaak Swart in de kleedkamer j een presentje aangeboden. contract, daarna twee ton op de bank te gen 8 pet. rente plus een goede baan in het verzekeringswezen). En toen leek het interview afgelopen. Maar Swart had zélf nog e.e.a. op zijn lever dat per se geventileerd moest worden. Ononderbroken legt hij uit wat zijn bezwaren zijn tegen de sportredac tie van de Volkskrant, een standpunt dat door ondergetekende niet wordt ge deeld. Swart: „Ben de Graaf is ontzet tend tegen Ajax. Tegen alles trouwens. Al spelen de clubs goed, hij kraakt ze af. Drie weken terug heb ik de Volkskrant gebeld om te protesteren. Hadden ze een paar uitlatingen gedaan over Vaso- vic, waardeloos. Hij komt nooit in de kleedkamer, hij spreekt nooit iemand, weet dus niets van tactische opdrach ten. Ik kreeg hem niet aan de telefoon. Op een vliegveld in Turkije heb ik hem eens in zijn nek gepakt. Hij heeft voor mij alleen verstand van die drie balle tjes. Die rooie en die twee witte. Maar van die grote leren bal weet ie niks. Laatst kwamen ze vragen of ik de Volks krant wilde verkopen in mijn zaak. Ik zeg okay, maar dan moet je De Graaf en Ensink ontslaan. Dat schijnen ze te hebben doorgegeven. We speelden vori ge week tegen AZ; 8-1 gewonnen. Alle maal waren we goed, ik ook. Maar er stond een stuk over mij in. Er komen bij mij jongens in de winkel die pakken hem vandaag of morgen. Dat zou ik prachtig vinden. Hoef ik het zelf niet te doen. De mensen lezen die verhalen en in die winkel beginnen ze erover. Dat vind ik niet prettig. Vorig jaar speelde ik tien goeie wedstrijden achtereen. Nou, ik was volgens hem toch slecht. Hij kan goed biljarten, weet alles van 71-2 en 47-2, maar van voetballen. Nee!" Waarvan acte. Uit Voetbal International/Goal 8 december 1 970 nr. 1 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 47