V Pacö - de mensen hebben de pest in. Ik vind het niet erg als we drie goals tegen krij gen als we zélf een of twee goals meer scoren." De hamvraag. Is Ajax dood, zoals Ge rard Cox meent, althans zingt? Swart: „Geen sprake van. Ajax is nog steeds de sterkste ploeg van Nederland. We spelen aantrekkelijker dan wie ook, maar we verspelen punten omdat we te veel individualisten hebben. Feyen- oord is een beter geheel, ze hebben een wat betere verdediging. Onze voorhoe de is echter véél beter dan van Feyen- oord. Feyenoord speelt meer uit de ver dediging dan wij. Inderdaad heeft Mi- chels na de EC-finale gezegd dat wij dat ook wat meer moesten gaan doen, maar daar zijn we op teruggekomen. Ik moet zeggen dat ik nooit in een defen sief Ajax geloofd heb. Dat moest wel mislukken. Juist omdat wij zo graag en veel aanvallen, zijn we kwetsbaar. Maar ik zei het al, als wij maar meer scoren dan de tegenstander." Jullie moeten tegen Celtic. Is dat haal baar? Swart: „Uit zal het niet meevallen. Ze zijn in Glasgow sterk, al voetballen ze misschien niet eens zo geweldig. In Amsterdam moeten we ze minstens met 2-0 kunnen pakken." Uit Swarts optimisme blijkt dat hij op zijn minst supporter van zijn eigen werk gever is. Dat kan nadelen opleveren, bij voorbeeld bij contractonderhandelingen. Swart: „Ik geloof dat ik de enige uit het eerste ben die ook supporter is van Ajax. Ik heb alles meegemaakt, o.a. zes kampioenschappen. Ondanks mijn er varing kan ik dan ook maar moeilijk ver liezen. Ik heb goed geboerd bij Ajax, ik ben tevreden. Als er over een ander beter contract gepraat moest wor den, wisten ze precies wat ze aan Sjaak Swart hadden. Kom je van een andere club, dan kun je hogere eisen stellen. 't Is waar, als ik zou zeggen dat ik een bepaald bedrag niet kan accepteren en dat ik weg zou gaan, begonnen ze te lachen. Sjakie weg bij Ajax, dat kan im mers niet. Je hebt toch ook de voorver koop, zeggen ze dan. De laatste vier, vijf jaar worden we eigenlijk pas goed betaald. Ik heb ook voor een paar dui zend gulden lopen voetballen bij Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 45