rekent. Ook nu dus ten koste van Real Madrid. En dan hopelijk in deze thuis wedstrijd door het vestigen van een uitgangspositie, die voor de strijd over twee weken de beste vooruitzichten biedt. Dus, om een voorbeeld te noemen, zoiets als enkele weken terug toen de Westduitse kampioen Bayern München maar even met 40 werd ingepakt! Iets minder mag ook wel GRIEZELIG BLESSURESPOOK Dat Ajax over uitstekende reserves beschikt is bekend. Mede daaraan zijn de grote successen toe te schrijven. Het blessurespook moet echter niet al te erg huishouden, want dan gaat het griezelig worden. Ajax heeft dit seizoen gelukkig vaak met zijn „feestploeg" kunnen spelen en dan bedoel ik het elftal waarin de ene keer Swart, de andere keer Rep was opgesteld. Vooral de laatste weken hebben sommige spelers echter met blessures te kampen gehad en dat geldt voor aanvoerder Johan Cruijff eigenlijk al het gehele seizoen. Hij is nu eenmaal de man die uitgeschakeld moet worden, hoe dan ook. Zijn ern stigste blessure liep hij op in de competitiewedstrijd tegen PSV, waarbij zijn knie het moest ontgelden. In de thuiswedstrijd tegen Bayern München heeft hij nog redelijk fit kunnen meespelen, hetgeen zijn aandeel in de score bewees. De uit wedstrijd in de Beierse hoofdstad gaf echter aanleiding tot een veelbesproken kwestie, toen Cruijff, mede op advies van de chirurg Hans Tetzner (zelf oud-inter national) en de vroegere verzorger Salo Muller, niet met de ploeg meereisde. De zaak werd gelukkig spoedig bijgelegd en het is nu maar te hopen dat Johan geheel fit zal kunnen aantreden en dat de behandeling, op hem tijdens een noodzakelijke rustperiode toegepast, een goed herstel tot gevolg zal hebben gehad. Het is voor Ajax en voor het gehele Nederlandse voetbal denk aan de nationale ploeg en haar kansen voor het wereldkampioenschap te hopen dat hij geen blijvend letsel aan de knie heeft opgelopen. De tweede wedstrijd tegen FC Bayern werd niet alleen een prestigeslag, maar vooral ook een slijtageslag. Natuurlijk wilden de Westduitsers revanche nemen voor de onverwacht zware nederlaag, die zij te Amsterdam hadden geleden. Met de bekende Duitse zelfverzekerdheid waren er nog mensen genoeg die aan het „Wunder" van een volledige revanche geloofden en die heus meenden dat hun favorieten nog niet uitgeschakeld waren. Natuurlijk kon daarvan geen sprake zijn en dat de Duitsers wonnen zal een slechts schrale troost hebben betekend, aan gezien immers de zege tot 21 beperkt bleef, dus met vier doelpunten te weinig werd geregistreerd. Maar Blankenburg werd ernstig geblesseerd van het veld gedragen met een onklaar geraakte knie. Tegen het einde onderging Gerrie Mühren hetzelfde lot. Neeskens, die tevoren in de competitiewedstrijd tegen NAC lelijk geblesseerd was geraakt, maar desondanks meespeelde, liep voor de zoveelste maal een neusblessure op; ze noemen hem bij Ajax niet voor niets „Neuskens"! Het gevolg was dat alle vier genoemde spelers vier dagen later voor de altijd lastige uitwedstrijd tegen Telstar verstek moesten laten gaan. Met vier invallers, o.w. de van OVVO overgenomen debutant Kist (na rust vervangen door Kleton), won Ajax toch nog met 1—0, dank zij een doelpunt van „good old" Sjakie Swart, kort voor het einde gescoord. In de eerste wedstrijd tegen FC Bayern ontbrak Hulshoff wegens een blessure op het appèl, maar hij werd toch voortreffelijk vervangen door de Oostenrijker Schilcher. Ik wil maar zeggen dat een paar invallers de ploeg niet noemenswaard behoeven te verzwakken. Te hopen is echter wel dat alle betrokken spelers inmid dels, na eventueel enige rust te hebben genoten, nu voor de ongetwijfeld zware strijd tegen Real Madrid zullen kunnen aantreden. In de wedstrijd OostenrijkNederland raakte Schilcher gewond, maar later bleek dat wel mee te vallen. HOE AJAX IN DE HALVE FINALE BELANDDE Voor de vierde maal in zijn glorieuze bestaan is Ajax in de halve finale gekomen. De drie vorige keren betekende het een geslaagde aanloop naar de finale, die tweemaal met het grootst mogelijke succes werd beloond: in 1971 tegen Pana- thinaikos (20) en in 1972 tegen Internazionale (eveneens 20). Alleen de 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 5