HENK FAANHOF aluminium en apparatenbouw Specialist voor lichtmasten op sportvelden Voor al uw Staalen Aluminiumconstructies uit Ouderkerk aan den Amstel en St. Pancratius uit Badhoevedorp. De verliezer in deze ontmoeting kon zich wel afschrijven voor het afdelingskampioenschap. Eerste helft eindigde in 00. Zes minuten voor tijd scoorde St. Pancratius. Men dacht op rozen te zitten. Maar zie wat er gebeurt: in de resterende tijd plus wat extra van wege blessures ziet NEA kans drie goals te maken. Waar men in een uur tijd voet bal niet in slaagt lukt nu tot driemaal toe in slechts enkele minuten. Dan vraag ik mij af: hoe is het mogelijk? Ajax heeft tegen NAC in Breda ook iets dergelijks beleefd. Enkele minuten voor tijd scoorden de Amsterdammers (schijnbaar) de win nende goal in een bekerwedstrijd. Nog ziet NAC kans gelijk te maken en door straf schoppen de volgende ronde te behalen. Nu is NAC finalist. In Breda gelooft men weer in wonderen Feit is dat voetbal gewoon niet te beredeneren valt. Prognoses geven op wed strijden is een onzinnige zaak want niemand weet wat er gaat gebeuren. Niemand kan zeggen hoe een wedstrijd zal gaan verlopen. Dat kunnen de spelers niet, dat kan de trainer niet, dat kan niemand. Een uitslag voorspellen heeft geen zin, want het raakt kant noch wal. Blijkt na afloop dat die uitslag toch de juiste was, dan is dat puur toeval en geluk. Men kan wel bepaalde verwachtingen uitspreken op basis van gegevens uit het verleden. Men kan wel ongeveer vermoeden hoe een bepaalde tegenstander zich zal gaan gedragen tijdens de wedstrijd, maar veelal komt men toch voor vaak onaangename verrassingen te staan. Aan de hand van het bovenstaande heeft het weinig zin om lang uit te weiden over de strijd van vanavond tegen het Spaanse Real Madrid. Voor velen onder u, en zeker voor Ajax, is de club geen onbekende. De naam Real Madrid bezit nog steeds bij velen een legendarische klank, hoewel de club in prestaties niet meer is wat het in het verleden was. Maar men zit weer duidelijk in de lift getuige de halve finaleplaats in dit Europa-Cup-toernooi. Recent heeft Real Madrid, gelijk clubs als Benfica, Celtic, AC Milan, Feyenoord, enz., de wrange vruchten moeten plukken van het eerst min of meer lange tijd aan de top staan om daarna, door allerlei oorzaken, van die top af te tuimelen. En zie dan maar weer eens volledig terug te komen. Dat kan jaren duren. De kracht van Ajax is momenteel niet alleen een ijzersterk en kwalitatief hoogstaand eerste elftal, maar daarachter uitstekende wisselspelers die in tijden van nood (blessures etc.) ruim voldoende kunnen aantreden. Zonder meer één van de grootste problemen waar veel clubs mee te maken hebben: te weinig kwaliteit in de breedte, te veel afhankelijk van een paar spelers en niet voldoende materiaal achter de hand. Ajax heeft dit probleem tijdig onderkend en daarin maatregelen genomen. De afgelopen weken heeft u het resultaat gezien: ondanks veel blessures geen puntenverlies. Althans tot en met de strijd tegen FC Utrecht. Nu ik dit schrijf moet tegen FC Twente nog gespeeld worden. Voor beide ploegen hedenavond het allerbeste toegewenst TIJN MIDDENDORP Tuinstraat 142, Amsterdam, Telefoon 220801 36

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 38