Spaarbank voor de Stad Am/terdam Dc-doct-mecr- dan-U-denkt-bank die periode maakte Munoz alles mee wat een voetballer mee kan en wil maken Hij werd in de middenlinie opgesteld, omdat de Real-aanval te goed was bezet, Munoz treurde niet en binnen de kortste keren vormde hij met Marquitos en Zaraga een middenveld, dat de ruggegraat bleek van Real. De successen kwamen snel en in 1957 mocht hij, als aanvoerder van de Madrileense club, de Europa-Cup in ontvangst nemen. Een onvergetelijk moment voor deze briljante voetballer, die nadien nog twee maal een EuropaCup won, vier maal de Spaanse titel 'hielp winnen, vier maal de Spaanse liga-titel, twee maal de Latijnse beker, twee maal het Caracas-toernooi en twee maal de Herrerar Trophy. In 1957 vond hij het welletjes na zijn derde Europa-Cup en nam afscheid als actief voetballer. Hij werd trainer bij Plus Ultra, maar drie jaar later keerde hij terug bij Real. Als trainer. Don Santiago Bernabeu had hem gevraagd bij zijn club, in die functie, terug te keren en Munoz had met overslaande stem „ja" gezegd.' Dat Bernabeu, die deze benoeming tegen vele raadgevingen in had doorgezet, een goede greep had gedaan, bewees reeds snel de successenreeks van Real Sinds Munoz de scepter zwaait bij Real, ging het crescendo. Bekijk maar eens het vol gende lijstje: negen maal de Spaanse titel, twee maal de Spaanse beker, twee maal de Europa-Cup, eenmaal de wereldbeker, winnaar van de Mohamed V Trophy drie maal winnaar van de Carranza Trophy, een maal winnaar van de Herrera' Trophy, een maal winnaar van de Colombino Trophy. Miguel Munoz Mozun, die ook twee seizoenen 1960-1961 en 1961-1962 coach was van het Spaanse nationale elftal, heeft bewezen dat hij de juiste man was voor Real Madrid. Hij bracht de door hem opgedane ervaring als sterspeler in praktijk als trainer, wijzigde hier en daar iets en bleef de ploeg inspireren. Munoz heeft dit jaar nadat hij vorig seizoen in de eindstrijd van het toernooi om de Europa-Cup II struikelde tegen Chelsea z-ijn zinnen opnieuw gezet op de Europa- Cup I. Hij kent Ajax nog van 1967, maar is ervan overtuigd dat het Ajax van 1973 een heel andere ploeg is. Het zou een van zijn liefste wensen zijn, de tweevoudige Europese kampioen die na Real Madrid het meest de voetbalfans aanspreekt, te kunnen verslaan. Miguel Munoz weet wat hem te wachten staat, maar als groot vakman zal hij een nederlaag kunnen aanvaarden. Temeer omdat hij zelf ook altijd een groot technicus is geweest en juist deze vorm van voetbal liefheeft. En deeluitmakende Spaarbanken Hoofdkantoor: Singel 548, Amsterdam, tel.: 020 - 22 98 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 32