ajax brandbeveiliging N.v. A. JANUS WONINGINRICHTER rnpp de boer nv L cruquiusweg 118-amsterdam-postbus 4105 OIO V telefoon 020-354001 Ferd. Bolstraat 89-93, tel. 79S155, Amsterdam-Zuid Kinkerstraat 192-198, tel. 182679, Amsterdam-West le Const. Huy gens straat 71-73, tel. 180120, Amsterdam-W. Overtoom 76, tel. 181286, Amsterdam-West Specialist in Gordijnstoffen en Tapijten Een soortgelijke situatie als drie jaren geleden Feyenoord en Celtic meemaakten toen zij naar Milaan moesten reizen. DE TWEE ANDERE TOERNOOIEN Ook de twee andere Europese toernooien hebben onze volle belangstelling, vooral dat om de UEFA-Cup, omdat daarin het kranige FC Twente dat op 7 april de tegenstander van Ajax was! tot de laatste vier is doorgedrongen. Overeenkomstig hun verlangen spelen de Twentenaren thans tegen Borussia Mön- chengladbach. Daarbij eerst de uitwedstrijd en afgaande op de vorm, die de Duitse club de laatste tijd heeft vertoond, acht men zich in Enschede niet kansloos. On getwijfeld leven talloze Nederlandse voetballiefhebbers met de club uit Twente mee. Men zou het algemeen bijzonder fijn vinden als FC Twente de finale zou bereiken. Die finale gaat in ieder geval tegen een Engelse club: Liverpool of Totten- ham Hotspur. Deze Cup is nu al vijfmaal achter elkaar in Engeland terecht gekomen, verleden jaar bij Tottenham Hotspur, dat toen landgenoot Wolverhampton Wan derers versloeg. Een finale, die traditiegetrouw in twee wedstrijden, thuis en uit zal worden gespeeld. Ook in de strijd der bekerwinnaars, voor Europa-Cup II dus, is Engeland nog vertegenwoordigd en wel door Leeds United, dat wel tweemaal de UEFA-Cup heeft veroverd, maar in de andere toernooien nog niet tot grote successen is kunnen komen. Ditmaal kunnen de Engelsen als favoriet worden, beschouwd. Zij moeten eerst met Hajduk Split uit Joegoslavië afrekenen en beginnen met de thuiswedstrijd. AC Milan, dat tweemaal Europa-Cup I heeft gewonnen en eenmaal (in de finale te Rotterdam tegen Hamburger SV) Europa-Cup II, krijgt het niet gemakkelijk tegen Sparta Praag, dat voor de eerste wedstrijd naar Milaan reist. De wedstrijden zijn alle vastgesteld op 11 en 25 april a.s., doch wijzigingen zijn in onderling overleg altijd nog mogelijk. Twente heeft echter aan de 11e april vast gehouden, ondanks een verzoek van de Westduitsers om een dag eerder te spelen. De woensdag komt de Twentenaren enkele dagen na de zware strijd tegen Ajax beter uit. Het zal echter geen bezwaar behoeven op te leveren voor de eventuele t.v.-uitzending van de wedstrijd Ajax—Real Madrid. Dat kan natuurlijk alleen als het stadion uitverkocht is, maar wie heeft daar ooit aan getwijfeld? Ajax heeft op zijn beurt geweigerd medewerking te verlenen aan het verzoek van Real Madrid om de wedstrijd in Madrid een dag later te spelen, zodat de datum 25 april is gehandhaafd. Dat nu kan weer wel jammer zijn, want FC Twente zou bezwaren kunnen maken tegen een rechtstreekse t.v.-uitzending uit Madrid. Boven dien zou anders de mogelijkheid hebben bestaan èn FC Twente—Borussia MG èn daags daarna Real MadridAjax op de beeldbuis te zien. Overigens is er natuurlijk eindhoven-enschede-groningen-loosduinen-rotterdam-sneek 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 13