Dc-doet-mcer- don-U-denkt-bonk Spaarbank voor dc Stad Am/terdam 2 O van Spartak te verliezen, al was het daar wel een alleszins benauwde toe stand. En in Glasgow had Celtic aan de 10 revanche lang niet genoeg. In het algemeen luidt de theorie wel dat de club die het eerst thuis speelt, met een ruime overwinning van start moet gaan. Een verschil van twee doelpunten wordt daarbij tegenwoordig nauwelijks genoeg genoemd, al is 20 vanzelfsprekend beter dan 31, wegens de eventueel dubbel tellende uit-goals. In eerste instantie mag de hoop worden uitgesproken dat Ajax nu tegen de wel zeer gevreesde tegenstander met royale cijfers zal winnen. De aangehaalde voor beelden uit het nabije verleden hebben evenwel aangetoond dat er geen man over boord zou zijn als de Amsterdamse zege tot bescheiden cijfers beperkt zou blijven. Wordt het géén Ajax-zege, dan wordt het, gezien de kracht die de Duitsers vooral op eigen veld ontplooien, een hachelijke zaak. De Amsterdammers hebben dit seizoen echter herhaaldelijk getoond uitstekend in vorm te zijn. Niet permanent goed weliswaar, maar in ieder geval in staat voetbal van wereldklasse te demon streren. Tegen Bayern München zal dit beslist noodzakelijk zijn en in dit geval zien wij het resultaat met vertrouwen tegemoet. DRIEMAAL EUROPA CUP? Behalve Real Madrid is er geen enkele club in ons werelddeel te vinden, die de Europese beker voor landskampioenen om het maar eens deftig te zeggen meer dan twee keer heeft gewonnen. Benfica en Internazionale deden het evenals Ajax tweemaal en onze rood-witten hebben het nu dus binnen hun bereik om voor de derde maal, en nog wel in successie, de kostbare prijs in de wacht te slepen. Na het enkele malen niet verder te hebben gebracht dan de kwartfinale, waarvoor éénmaal toch een indrukwekkende zege (51 in de mist!) op Liverpool nodig was, bereikte Ajax in 1969 de eindstrijd. Dit op zichzelf uiteraard grandioze succes van de sinds enkele jaren door Rinus Michels getrainde ploeg, bleek nog niet tot de allerhoogste bekroning in staat. In Madrid toch leden de Amsterdammers een kans loze 4—1 nederlaag tegen het in die tijd zeer sterke elftal van AC Milan, dat o.a. En deeluitmakende Spaarbanken Hoofdkantoor: Singel 548, Amsterdam, tel.: 020 - 22 98 22 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 7