HENK FAANHOF De beste drinkers drinken het. 's Lands beste brouwers brouwen bet. aluminium en apparatenbouw AMSTEL Specialist voor lichtmasten op sportvelden Voor al uw Staalen Aluminiumconstructies Tuinstraat 142, Amsterdam, Telefoon 220801 bleef en, althans uitwendig, weinig liet merken. Dat „fluiten" heeft zich zelfs door gezet in competitiewedstrijden. Tegen Schalke in Gelsenkirchen, een paar dagen na die interland, had hij het nog zwaar te verduren. Ogenschijnlijk blijft Beckenbauer voetballen zoals hij altijd speelt: zijn houding in het veld valt op door zijn hautaine, arrogante en soms tè laconieke manier van spelen. Althans die schijn wekt het maar tijdens interviews is Beckenbauer de vriendelijkheid zelve. In zo'n interview zei hij, op een vraag over die nederlaag tegen de Argentijnen en dat uitfluiten dan ook: „Tja, kijk wij speelden die wedstrijd vreselijk slecht, dat is zonder meer zo, maar in het nabije verleden heeft het Duitse elftal zulke geweldige en prachtige overwinningen en prestaties behaald dat wij nu het RECHT hebben ook eens een slechte wedstrijd te spelen." Persoonlijk ben ik het daar volledig mee eens. Gelijk bijvoorbeeld een team als Ajax dat recht bezit. Alleen, het probleem is dat het publiek zoiets vaak niet pikt! Het publiek eist zonder meer van de spelers een topprestatie, hoewel dat niet altijd kan en men dat ook niet mag verwachten. Zowel Bayern München als Ajax ver keren op dit gebied in gelijke positie. Hoe groot de prestaties ook zijn, men is nooit tevreden. Het publiek vergeet snel, is vaak niet reëel en wil altijd maar meer. Iemand heeft eens gezegd: zeg nooit dat een wedstrijd slecht werd gespeeld, want de volgende wedstrijd kan het nóg slechter zijn Over de ontmoeting van vanavond valt natuurlijk aan de ene kant veel maar aan de andere kant niets te zeggen. Voorspellingen zijn pure speculaties die op weinig feitelijkheden berusten. Algemeen is Ajax favoriet (wat overigens heus geen voor deel is) en voor de rest moeten we maar zien wat ervan komt. Het resultaat is van zoveel factoren afhankelijk dat geen mens iets zinnigs kan beweren. Geluk èn ongeluk liggen dicht bij elkaar. Gezien het spel tegen NEC in Nijmegen, door Ajax op de grasmat gelegd, zou de gedachte kunnen overheersen dat er geen vuiltje aan de lucht is. Maar op het moment dat wij deze ontboezeming doen, is de strijd tegen Feyenoord nog niet gespeeld TIJN MIDDENDORP 36

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 38