A CITROEN SIEBERG NIET REËEL. Dat Ajax momenteel volledig terecht internationaal hoog staat aangeschreven blijkt wel uit het feit dat de club constant als vergelijkingsmateriaal wordt gebruikt door talloze andere, min of meer gerenommeerde, teams in het buitenland. In een land als Frankrijk heeft men maar voor één ploeg in den vreemde ontzag: Ajax. Het spel van de Amsterdammers is voor hen het bittere einde. In Engeland probeert een team als West Ham United de spelwijze van Ajax enigszins na te bootsen. Overigens tot op heden nog zonder overweldigend succes. Men kan ook moeilijk het spel van een ander team nabootsen wanneer men daarvoor niet de geschikte spelers bezit. En bij onze oosterburen geldt Bayern München als een soort „Ajax" van West-Duitsland. Het frappante is eigenlijk dat beide teams bepaalde overeenkomsten bezitten. Neem slechts hun respectievelijke plaats in het nationaal voetbalgebeuren: Bayern München staat momenteel fier aan kop met niet minder dan 7 punten voorsprong op de rest van het veld. En toch is het spuien van kritiek op het team niet te over zien. Een speler als Franz Beckenbauer kan momenteel bij het Duitse publiek geen goed doen. Misschien zijn er mensen onder u welke enige tijd terug op de Duitse televisie de interland West-DuitslandArgentinië hebben gezien. Een vriendschap pelijk partijtje dat verder niets om het lijf zou hebben, ware het niet dat het Duitse team onder aanvoerderschap van diezelfde Beckenbauer sedert jaren een nederlaag te incasseren kreeg en gezien de manier waarop, was dat verlies nog verdiend ook. De Argentijnen wonnen met 23 na zelfs met nog twintig minuten te spelen, een 03 voorsprong te bezitten. Zelden heb ik een team zo afgrijselijk zien en horen uitfluiten als toen het geval was. Natuurlijk moest het publiek een zondebok hebben en dat werd dan Franz Beckenbauer. Iedere keer wanneer hij de bal speelde, ontwikkelde zich een oorverdovend fluitconcert. Maar mensen, die „der Franz" regelmatig zien spelen, zullen zich niet verbazen dat hij ijzig kalm Amsterdam Stadhouderskade 143 Tel. 020-717944 Haarlem Schipholweg 5 Tel. 023-314840 Putten Dorpsstraat 68-70 Tel. 03418-1351 35

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 37