ajax brandbeveiliging N.V. A. JANUS WONINGINRICHTER de boer nv cruquiusweg 118 - amsterdam - postbus 4105 OIOV telefoon 020-354001 Specialist in Ferd. Bolstraat 89-93, tel. 795155, Amsterdam-Zuid Gordijnstoffen Kinkerstraat 192-198, tel. 182679, Amsterdam-West en le Const. Huygensstraat 71-73, tel. 180120, Amsterdam-W. Tapijten Overtoom 76, tel. 181286, Amsterdam-West gekende strafschop miste en dat de Belgen hun in Brussel vertoonde veldmeerder- heid niet in doelpunten konden uitdrukken. Dat de kampioen van Tsjechoslowakije heel wat mans is staat echter vast en dat is met topspelers als doelman Victor, Dobias, Hagara, Kuna en Ademec, die de kern van het nationale elftal vormen, geen wonder. Toch moeten de kansen van Derby County hoger worden aangeslagen, want zouden zij de eerste wedstrijd verliezen, dan is een duidelijke revanche alles zins mogelijk. Slechts eenmaal kwam de Cup in Engelse handen, namelijk in die van Manchester United en Derby County brandt natuurlijk van verlangen dat voor beeld eindelijk eens te volgen. Rusland heeft tot dusver in dit toernooi nog weinig bijzonders gepresteerd, maar wellicht is Dynamo Kiev in staat daar verandering in te brengen. De op eigen veld behaalde 20 zege op Gornik Zabrze was voldoende, want de Polen hadden aan hun 21 score in de tweede wedstrijd uiteraard net niet genoeg. Real Madrid is de nog altijd gevreesde tegenstander van de Russische kampioen, al moet worden gezegd dat de Spanjaarden lang zo sterk niet meer zijn als vroeger en ditmaal op weinig overtuigende wijze tot de kwartfinale doordrongen. De Roemeense club Arges Pitesti, nieuweling in dit toernooi waarin Real Madrid maar hoogst zelden heeft ontbroken, won thuis namelijk met 21. Real Madrid nam echter met 31 revanche en start nu toch wel degelijk met de beste kansen voor verdere plaatsing. Men ziet: ik ben consequent in mijn mening dat het voordeliger is eerst uit te spelen! Dat acht werkelijk sterke clubs zijn overgebleven, zal men echter wel met ons eens zijn. WEST-DUITSLAND EUROPEES KAMPIOEN Aan de kracht van het Westduitse voetbal behoeft nauwelijks meer te worden getwijfeld. Sinds onze Oosterburen in 1954, zij het toen bij wijze van grote ver rassing, ten koste van Hongarije wereldkampioen werden, hebben zij permanent een vooraanstaande rol gespeeld. Het ligt voor de hand dat zij altijd tot de eind ronde van het wereldkampioenschap doordrongen. De kwartfinale werd daarin altijd behaald, de halve finale ook een paar maal en nog eenmaal de finale eveneens. Dat was het geval in 1966 toen de in Engeland gespeelde slotwedstrijd door het gastland na verlenging met 42 werd gewonnen. In 1970 leden de Duitsers, ook alweer na verlenging, de nederlaag tegen Italië, na eerder Engeland te hebben uitgeschakeld. In het laatste toernooi om het Europees kampioenschap, dat in 1972 werd afgewerkt, toonde West-Duitsland zich heer en meester. Na ook nu Engeland te hebben verslagen (in het Wembley-stadion nota bene met 31, waarna de 00 in de thuiswedstrijd voldoende was) leverden de in België gespeelde wedstrijden eindhoven-enschede-groningen-loosduinen-rotterdam-sneek 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 13