eerstvolgende barrière heet Bayern München. Het is een moeilijke! Des te groter eer als Ajax opnieuw om te beginnen de halve finale bereikt. De club, die zich terecht de sterkste van de wereld mag noemen, moet er toe in staat worden geacht. AJAX-RESULTATEN VAN DIT SEIZOEN De aanloop naar de kwartfinale is ditmaal kort en vrij gemakkelijk geweest, maar voor het overige heeft de club uit de Watergraafsmeer de Meerclub nog altijd toch wel weer voor enkele kenmerkende resultaten gezorgd. In tegenstelling met een jaar eerder bleek de clubleiding, gesteund door trainer Kovacs, ditmaal bereid om de zogenaamde Wereldcup te spelen tegen de ver tegenwoordiger van Zuid-Amerika. Dat was in dit geval Independiënte uit Argentinië en de resultaten spreken voor zichzelf: in de uitwedstrijd 11 en in Amsterdam een duidelijke 30, o.a. door twee doelpunten van Johnny Rep, die tijdens de tweede helft de gewond geraakte Sjaak Swart kwam vervangen. De wedstrijden leerden echter eveneens, dat uit veler mond de woorden „nooit meer" opklonken. Of andere Europese kampioenen daar ook zo over denken, is moeilijk te beoordelen. Velen maken er wel degelijk een prestige-kwestie van, maar nuchter beschouwd zijn deze ontmoetingen uit sportief oogpunt waardeloos geworden. De winnaar van Europa-Cup I heeft het volste recht zich de kampioen van Europa te noemen. De representant van Zuid-Amerika echter kan onmogelijk beschouwd worden als de sterkste club uit dat werelddeel, waar het voetbal over het algemeen op een hoog plan staat. Ik behoef er niet verder over uit te wijden, maar wijs er in het kort nog even op dat er vooral bezwaren zijn tegen de speelwijze van de Zuidamerikanen. Intussen breidde Ajax met deze overwinning zijn geweldige successenreeks nog verder uit: landskampioen, winnaar KNVB-beker, Europa-Cup I en tenslotte dan de Wereldcup of hoe die officieel ook moge heten. Daar kwamen dan nog, zij het officieus, twee wedstrijden tegen Glasgow Rangers bij. Deze Schotse club had het vorige seizoen Europa-Cup II gewonnen, maar was dit seizoen wegens het gedrag van zijn supporters bij de te Barcelona gespeelde finale uitgesloten voor deelneming aan het Europese toernooi. Mede daardoor kon het op zichzelf aardige en voor verdere uitwerking vatbare idee om jaarlijks de winnaar van Europal-Cup I tegen die van Cup II te laten spelen, door de UEFA bezwaarlijk officieel gelegaliseerd worden. Voor de beide ontmoetingen om de door het dagblad De Telegraaf beschikbaar gestelde enorme beker bestond echter veel belangstelling, vooral in Glasgow. Ajax won ze allebei: uit met 31 en thuis met 32 en bevestigde daarmee opnieuw dat het de sterkste club van Europa mocht worden genoemd. De wedstrijden tegen Independiente konden op geschikte data worden gespeeld, omdat Ajax de eerste ronde voor Europa-Cup I niet in actie behoefde te komen. Er waren ditmaal namelijk geen 32 deelnemers en dan is het gebruikelijk dat de houder van de beker vrijstelling geniet. Voor de tweede ronde (achtste finale) moest Ajax in actie komen tegen CSKA Sofia, maar dat had de nodige voeten in de aarde. De Bulgaarse legerclub leek op normale wijze de Griekse kampioen Panathinaikos te hebben uitgeschakeld en wel door het beter nemen van strafschoppen, die door de resultaten van beide ontmoe tingen (telkens 21 voor de thuisclub) noodzakelijk waren geworden. De Rus sische scheidsrechter Lipatov bleek echter in Athene te vroeg te hebben laten in rukken. De overgespeelde wedstrijd eindigde in een 20 zege voor CSKA, maar het gevolg was wel, dat de ontmoeting CSKA—Ajax pas op 8 november kon wor den gespeeld. Een ongewoon late start dus voor onze landgenoten. Zij wonnen in Sofia met 31 en deden het in Amsterdam met 30 nog eens dunnetjes over, zodat een plaats in de kwartfinale zonder veel moeite werd verwezenlijkt. De vol gende stap zal meer moeite kosten STERK BEZETTE KWARTFINALE De acht overgebleven strijders ontmoeten elkaar op 7 en 21 maart in de kwart finale, die wel bijzonder sterk bezet is. Het wil nog wel eens voorkomen dat er een vrij zwakke broeder tussen zit, hetgeen na een fortuinlijke loting inderdaad het

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 11