Bewogen dagen rond de Super Cup5 Brabo Caravan Import Ajax heeft bewogen dagen achter de rug. Niet binnen, maar buiten de lijnen. U begrijpt wat ik bedoel: de strijd om de Super Cup. Héél Ajax heeft zich echter opnieuw de sterkste getoond in een gevecht, waarin geen middel onbeproefd is gelaten om ons en een aantal anderen te treffen. Hartelijk dank op de eerste plaats aan onze spelers, die bewezen het Ajax-hart op de juiste plaats te hebben en die na twee prachtige wedstrijden de Super Cup aan hun al zo rijke buit toe voegden. Dank ook aan mijn medebestuursleden, die koel en vastbesloten bleven doorwerken om de Super-wedstrijden van de grond te tillen ondanks de stelselmatige en zeer geraffineerd uitgevoerde hetze, die in al de jaren die ik voorzitter van Ajax ben, zijn weerga niet kent. Dank niet op de laatste plaats aan al onze leden en supporters. Ze waren er toch maar met 40.000 man sterk in het Olym pisch Stadion bij de beslissende strijd tegen de Glasgow Rangers alle boycot-acties ten spijt! Dat het voetbalpubliek een goede neus heeft en zich geen zand in de ogen laat strooien waar de jaloezie vanaf druipt, is met de ontmoetingen tegen onze oude vrienden uit Glasgow die beste herinneringen hebben aan onze jeugdtoernooien weer eens bewezen. Een gelukkige zaak in de tijden, waarin het profvoetbal zijn greep op de massa dreigt te verliezen. Juist in verband met dit laatste stonden wij volkomen achter de idee om twee wedstrijden tussen de winnaar van Europa Cup I en die van nummer II te houden. We hadden de mensen weer eens iets nieuws te bieden, en verdient al het nieuwe geen kans Gezien de golf van publiciteit, die de Super Cup teweeg bracht en waarbij de naam, van Ajax steeds weer centraal stond, acht ik het mijn plicht als voorzitter op deze plaats nog even dieper op de achtergronden van de al weer achter ons liggende ontmoetingen in te gaan. Wat is er gebeurdt „Telesport", de sport redactie van het dagblad De Telegraaf kwam bij ons met het plan om de Super Cup te spelen tegen de houder van Europa Cup II, Glasgow Rangers. Het bestuur heeft dit na uitvoerige overweging geaccepteerd. Ten eerste omdat het nog nooit eerder vertoond was en Ajax als Europees en wereldkampioen best de primeur voor zijn rekening wilde nemen. Ten tweede omdat het betaalde voetbalbedrijf Ajax zoveel mogelijk in de running moet worden gehouden terwille van de ge- zonae exploitatie èn omdat de spelers op grond van hun eerdere sportieve pres- taties recht hebben op verdiensten uit extra-wedstrijden indien deze in het wed strijdschema passen. „Telesport nodigde William Waddell, de „big boss" van de Rangers uit naar Amsterdam te komen, en op de dag dat Ajax tegen CSKA Sofia speeldekwamen de partijen tot overeenstemming. Dat wil zeggen: „Telesport" zou het plan lan ceren en Ajax en de Rangers zouden ONOFFICIEEL om de Super Cup voetballen. Beide verenigingen accordeerden de door „Telesport" ter beschikking te stellen Super Cup als wisselprijs te beschouwen. De Rangers en wij schreven aan de UEFA wat er was besloten, en nodigden de UEFA uit als dit orgaan dit wilde voor het volgende seizoen de Super Gup officieel te erkennen, waarbij uiteraard in dat geval de UEFA de beschikking over de Super Cup zou krijgen Hans Bangerter, de secretaris-generaal van de UEFA, schreef officieel terug showt de nieuwe ATLANTA en ALBATROS STACARAVANS in het Olympisch Stadion Voor caravanplaats kan gezorgd worden Inruil en discrete financiering mogelijk Op alle werkdagen geopend Telefoon 020-72 5982 010-298451 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 5