ajax brandbeveiliging QIQX N.V. A. JANUS WONINGINRICHTER de boernv cruquiusweg 118 - amsterdam- postbus 4105 telefoon 020-354001 s Specialist in Ferd. Bolstraat 89-93, tel. 795155, Amsterdam-Zuid Gordijnstoffen Kinkerstraat 192-198, tel. 182679, Amsterdam-West en le Const. Huygensstraat 71-73, tel. 180120, Amsterdam-W. Tapijten Overtoom 76, tel. 181286, Amsterdam-West moeting won Sporting met 32. Dat betekende verlengen, dus niets aan de hand. In die verlenging scoorden beide ploegen eenmaal, zodat de eindstand 43 werd. Onze landgenoot Lau van Ravens, die dit treffen leidde, maakte toen de kapitale blunder om strafschoppen te laten nemen. Dat deed Sporting beter en ging dus naar de kwartfinale. Maar Rangers protesteerde, want doelpunten in uitwed strijden gemaakt tellen dubbel. Rangers had driemaal gescoord in Lissabon, Spor ting slechts tweemaal in Glasgow, dus Rangers was winnaar. Strafschoppen waren niet nodig geweest. De UEFA herriep de einduitslag: Glasgow Rangers ging over naar de kwartfinale, waarin het lootte tegen het eens zo beroemde Torino. Maar de kracht van Torino was danig geslonken. De Turijnse ploeg had in de Italiaanse competitie slechts een ondergeschikte rol gespeeld en was als achtste geëindigd met grote achterstand op kampioen Internazionale, dat later zo vernederd zou wor den door. Ajax. In Turijn kon Rangers nipt Torino bedwingen (11), nadat bij rust de Schotten een 10 voorsprong hadden. Op eigen veld werd de Italiaanse squadra met 10 geveld. Revanche in halve finale In de halve finale was het Duitse Bayern München de volgende tegenstander. In 1967 hadden de beide ploegen elkaar reeds ontmoet. In de eindstrijd van hetzelfde toernooi. De Duitsers triomfeerden na verlenging met 10. Dat riep om wraak. Die wraak is gekomen. In München hield Glasgow Rangers stand (11), in Glasgow „verdronken" de Duitse vertegenwoordigers in de storm van aanmoedigingen die 70.000 wild-enthousiaste Schotten over het veld deden daveren. Het werd 20 voor de Glasgow Rangers, waardoor zij voor de derde maal in hun carrière de eindstrijd van het toernooi voor bekerwinnaars binnenstapten. In 1961 mislukte de coupe en zegevierde het Italiaanse Fiorentina verbluffend gemakkelijk met 41, in 1967 toonde Bayern München zich te sterk: 10. Driemaal is scheepsrecht, zegt een Nederlands spreekwoord. Wellicht hebben de Schotten daar wel eens van gehoord, want de derde poging werd met een overwinning gehonoreerd. Onder leiding van de Spaanse scheidsrechter Ortiz de Mendibil trad de Schotse ploeg aan tegen het Russische Dynamo Moskou, de bekerwinnaar de enige overigens van de vijf tegenstanders van de Rangers van de Sowjet-Unie. Door Stein en Johnstone (2) werd het 30, waarna de Schotten de teugels wat lieten vieren. Het werd hun bijna noodlottig, want tweemaal schoot de fantasieloze Russische formatie raak, waardoor de stand 32 werd. De furie barstte bijna los, Schotten overstroomden het veld, maar werden door de Spaanse politie op forse wijze van het veld geveegd. Nadat het eindsignaal echter had geklonken, stroomden een kleine 20.000 uitzinnige Schotten van de tribunes en begonnen hun vernietigende „zegetocht" in Barcelona. Zeven procent bleek z eindhoven-enschede-groningen-loosduinen-rotterdam-sneek

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 7