Ajax tegen Glasgow Rangers i^MSTEM De beste drinkers drinken bet. 's Lands beste brouwers brouwen bet. VOOR DE TWEEDE MAAL IN DE ROEMRUCHTE GESCHIEDENIS VAN BEIDE clubs ontmoeten Ajax en Glasgow Rangers elkaar. De eerste maal was vorige week dinsdag in Ibroxpark en Ajax kwam daar uit deze strijd met 31 zegevierend tevoorschijn. Ajax, tweevoudig winnaar van de Europa Cup, winnaar tevens van de wereldbeker, was het wel aan haar stand verplicht om aan Glasgow Rangers te demonstreren hoe sterk voetbal er in Nederland in clubverband althans wordt gespeeld. De Rangers, winnaar van de Europa Cup II na een fel omstreden finale in Barcelona, heeft lang niet die klasse van de rood witte brigade van de scheidende Stefan Kovacs. Toch mag van onderschatting van de tegenpartij in dit tweede duel geen sprake zijn. Dat zou gevaarlijk kunnen worden en het getuigt van weinig werkelijkheidszin. Tenslotte draag je niet voor niets het aureool van de sterkste club ter wereld mee. Dat geeft nu eenmaal verplichtingen. De Glasgow Rangers heeft echter in de strijd om de Europa Cup lang niet zo'n glorieuze weg bewandeld als Ajax. De ploegen die in een dergelijk toernooi uitkomen, behoren niet steeds tot de sterkste van het land en bovendien was Glasgow Rangers in eigen land in feite ook een tweede keus, want het verloor in de tweede finale van stadgenoot Celtic met 21. De eerste ontmoeting was in een gelijk spel (1 1 geëindigd. Daar Celtic echter de nationale Schotse titel eveneens voor zich opeiste, mocht Glasgow Rangers uit komen in het toernooi om de Europa Cup II. Het is geen sterk toernooi geweest van de Schotse vertegenwoordiger met natuurlijk een anti-climax tijdens en na de finale in het Barcelona-stadion, waar een horde van supporters in een mum van tijd de boel kort en klein sloeg. Het doet niets af aan de prestaties van de Rangers die het Russische Dynamo Moskou versloegen (32) en daardoor voor de eerste maal winnaar werden van de Europa Cup II, maar het deed wel de glans verbleken. Gevolg van het vandalisme was, dat de Rangers door de UEFA voor een jaar werden uitgesloten van internationale toernooien. Hakken over de sloot In de eerste ronde ontmoette de Rangers het Franse Stade de Rennes. Geen ploeg van niveau een elfde plaats in de Franse competitie waardoor een vrij gemakkelijke zege werd verwacht. Maar de ploeg van de eens zo befaamde John stone kwam net met de hakken over de sloot: uit 11 en thuis 10. Een kostbare treffer van Stein in de thuiswedstrijd zorgde ervoor dat de Rangers een ronde verder kwam. De tweede tegenstander was van beter kaliber: Sporting Lissabon. Deze ploeg had in de strijd om het nationale Portugese kampioenschap in de slotfase de vlag moeten strijken voor Benfica, dat met drie punten voorsprong de landstitel weer eens opeiste. Het zijn wedstrijden geworden, althans de tweede ontmoeting in de Portugese hoofdstad, die veel stof tot praten hebben gegeven. Op eigen veld zegevierden de Rangers met 32, waarbij een 30 voorsprong verloren ging, in de tweede ont- If-DlWBTTTaT^Wfc II 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 6