Top Shop Centre Slijterij-Wijnhandel DE UNIE DUMP- EN ONGEREGELDE GOEDEREN Legerkleding Gereedschap Optiek Radio's Ie van Swindenstraat 57, Amsterdam-O. Auto-accessoires Telefoon 92 72 33 Horlogerie Kamping Goedkoper dan goedkoop Sport-artikelen De Rangers Football Club, beter bekend als de Glasgow Rangers, zag het levenslicht in het jaar 1873. De Rangers Football Club herdenkt dus dit jaar haar 100-jarig bestaan. De beroemdste spelers van deze Schot se club zijn George Young, die 50 maal in het Schotse elftal speelde, Ian McCoil, Willie Woodburn en de huidige manager Willie Waddell. De Glasgow Rangers heeft zich een zekere faam ver worven in haar rijke geschiedenis door de vele, mee dogenloze, duels met stadgenoot Celtic. Het zijn bijna altijd wedstrijden waarbij de gemoederen hoog worden opgezweept en soms ontaarden deze ontmoetingen in ware veldslagen onder de supporters, 't Lijkt als in onze vaderlandse geschiedenis met de Hoekse en Kabeljauwse Twisten. In veel heviger mate zien we thans echter de strijd in Ierland, tussen protestanten en katholieken. Dat speelt ook bij Rangers en Celtic. Het grote jaar was natuurlijk 1972, toen Glasgow Rangers na twee maal een vergeefse poging te hebben gewaagd, eindelijk de Europa Cup II voor Schotland behaalde. Vierendertig maal in het bestaan van de club werd de nationale Schotse titel gewonnen. De eerste maal was dat in 1891, de laatste maal in 1964. Er waren reeksen bij van vier achtereenvolgende kampioenschappen. Negentien maal werd de Schotse beker in de prijzenkast bijgezet, voor het eerst in 1894, voor het laatst in 1966. Zevenmaal grepen de Rangers de League Cup. In 1947 gebeurde dat voor het eerst, in 1970 voor het laatst De zgn. Glasgow Cup werd liefst 37 maal gewonnen, waarbij we dan nog de Charity Cup (32), Southern Cup (4), Southern League Cup (4), om er eens enkele te noemen, kunnen voegen. Honderd jaar roem staat te pronken in de on voorstelbaar grote prijzenkamer van de Rangers Football Club. Het is echter zeer de vraag op de zgn. Super Cup naar de Rangers-prijzenzaal zal vertrekken. De Rangers Football Club bespeelt het Ibroxpark, een stadion dat 70.000 man kan bevatten. De spelers; Peter McCloy, doelman, speelt met 1, kwam van amateurclub Motherwell. William (Sandy) Jardine, verdediger, speelt met 2. Billy Mathieson, verdediger, speelt met 3. John Greig, middenspeler, 4. Derek Johnstone, middenspeler, 5. Alec Smith, verdediger, 6. Alfie Conn, aanvaller, 7. Alex Forsyth, verdediger, 8. Derek Parlane, aanvaller, 9. Alex MacDonald, middenspeler, 10. Quinton Young, aanvaller, 11. Tommy McLean, Jac Mason, Gerry Jackson en Graham Fyfe, wisselspelers. W. W. Wassenaar - Albert Cuypstraat 206 Amsterdam - Telefoon 72 49 05 DONDEBDAGSAVONDS GEOPEND De zaak met de enorme sortering Bols - De Kuyper Legner - Levert Floryn - Bokma etc. etc. 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1973 | | pagina 21