A J AX CSKA Sofia Ir. A. VAN EMMENES Een wonderlijke en feitelijk zeer uitzonderlijke gang van zaken heeft ertoe geleid dat Ajax nu pas zijn eerste thuiswedstrijd van dit seizoen voor de Europa-Cup speelt. Vrijwel alle andere deelnemende clubs, die de tweede ronde hebben bereikt, hebben er al twee achter de rug, maar de Nederlandse voetballiefhebbers in het algemeen en de Amsterdammers uiteraard zeer in het bijzonder, hebben uitgerekend tot 29 november moeten wachten aleer zij hun fiere landskampioen, ons aller Ajax, in dit toernooi in actie hebben kunnen zien. Elders in dit programma komen wij terug op de omstandigheden die tot deze verlate start hebben geleid. Een uitwedstrijd zit er al wel op, namelijk tegen CSKA, de Bulgaarse club uit Sofia, die nu de gast van Ajax in het Olympisch Stadion is. En aangezien onze landgenoten in de Bulgaarse hoofdstad met 31 hebben gewonnen, is er alle reden om aan te nemen dat Ajax zich straks zal voegen bij de zeven sterke clubs, die de kwartfinale hebben bereikt. Het zou namelijk een enorme teleurstelling betekenen indien dat niet het geval zou zijn en het Ajax-van nu is alleszins in staat zulke decepties grandioos te vermijden. Wij mogen het er dus op houden dat de rood-witten ook deze hindernis zullen overwinnen. Waardoor zij eens te meer zouden tonen bij de sterkste acht van Europa te behoren. Het mag gerust nog veel sterker worden gesteld ook. Ajax is naar veler oordeel, ook het onze, opnieuw favoriet voor dit toernooi, hetgeen betekent dat het op weg zou kunnen zijn naar de derde achtereenvolgende eindzege in de machtige strijd der Europese kampioe- nen. Dat zou een prestatie zijn, die tot dusver alleen nog maar door Real Madrid is bereikt en zelfs is overtroffen. De Spaanse club, ook nu weer volop in de race, won indertijd namelijk vijfmaal achtereen en maakte later nog het halve dozijn vol. Real Madrid zal trouwens ook in een ander opzicht niet gemakkelijk worden ingehaald. Het is thans de achttiende keer dat het toernooi om Europa-Cup I wordt gehouden en Real Madrid doet daaraan voor de zestiende maal mee. Benfica is voor de twaalfde maal van de partij en dan volgtCSKA, dat vroeger CDNA heette en dat zich nu voor de elfde keer mocht inschrijven. Anderlecht speelde voor de tiende keer mee en dan volgt Ajax, dat voor de achtste keer naar de hoogste Europese eer dingt, evenals Dukla Praag en Panathinaikos, die evenwel reeds zijn uitgeschakeld. Dat Ajax tot de grootmachten van het wereldvoetbal behoort, is in tussen reeds lang bewezen en men mag vol vertrouwen het verdere verloop van dit seizoen tegemoet zien. Daarbij mag de hoop worden uitgesproken dat de Ajacieden nu tegen de Bul garen ook weer in topvorm zullen zijn en voor een fijne en succesvolle wedstrijd zullen zorgen. Horst Blankenburg Gerrie Mühren 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 3