CITROEN SIEBERG natuurlijk nooit permitteren op zuiver resultaat te gaan spelen. Veel goals, dat wil het Ajax-publiek en zo zal geschieden Bij uitwedstrijden zal de thuisspelende club haar produkt moeten verkopen aan het eigen publiek. Ajax hoeft dan niet zo erg! Nog niet zo lang geleden verwachtte men altijd dat Ajax iedere wedstrijd behoort te maken". Die tijd is voorbij. Ook bij uitwedstrijden in Europa-Cup- verband is het resultaat vaak beslissend voor de tweede wedstrijd. Ajax speelde in Sofia, nu drie weken geleden, een gave partij voetbal met als resultaat een fraaie 31 zege. Een vrij hoge uitslag als men bedenkt dat bij resultaatvoetbal de score veelal tot een minimum beperkt blijft (driemaal 01 tegen FC Utrecht, FC Twente en FC Den Bosch). Ook bij de laatste BelgiëNederland (00) was het resultaat primair. Mini maal één punt pakken in Deurne was het doel dat nagestreefd werd. Hetgeen dan zou dienen als basis voor het verdere verloop in de voorronde voor Duitsland 1974. Men was het er allemaal over eens: qua kijkspel viel er weinig te genieten, maar voor spelers en leiders was het resultaat bereikt en dus was men tevreden. Steeds meer clubs zullen (moeten) overgaan tot een dergelijke speelwijze. Resultaatvoetbal op langere termijn zou men het kunnen noemen. Voor clubs en spelers m.i. een logische wijze van handelen. Hoe echter het publiek zal reageren valt nog te bezien maar wie even doordenkt en niet iedere wedstrijd op zich be schouwt maar het als een onderdeel ziet van de totale prestatie zal zich er wel mee kunnen verenigen. Vanavond behoeft Ajax bepaald geen resultaatvoetbal te gaan spelen, want de prestatie werd reeds in Sofia afgeleverd. Primair staat vanavond het bereiken van de kwartfinale Europa-Cup I. Met één been staat Ajax er reeds in. M.i. kan na anderhalf uur voetbal het andere been worden bijgetrokken. TIJN MIDDENDORP Amsterdam Stadhouderskade 143 Tel. 020-717944 Haarlem Schipholweg 5 Tel. 023-314840 Putte Dorpsstraat 68-70 Tel. 03418-3170 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 32