ajax brandbeveiliging N.v. A. JANUS WONINGINRICHTER de boer nv L cruquiusweg 118 - amsterdam- postbus 4105 ai a w telefoon 020-354001 Ferd. Bolstraat 89-93, tel. 7951S5, Amsterdam-Zuid Kiukerstraat 192-198, tel. 182679, Amsterdam-West le Const. Huygensstraat 71-73, tel. 180120, Amsterdam-W. Overtoom 76, tel. 181286, Amsterdam-West Specialist In Gordijnstoffen en Tapijten ballers herhaaldelijk hun voorkeur voor het overgaan naar Nederland te kennen hebben gegeven. Nu is het bekend dat het moeilijk is om zich aan de top te handhaven. Alle mogelijke clubs hebben dat ondervonden. Ook bijvoorbeeld Real Madrid, al telt het nog aardig mee. Ook Benfica en ook de Italiaanse topclubs. En hier te lande eveneens Feyenoord, dat het hoge peil van een paar jaar geleden, toen het de Europa-Cup en de Wereldcup won, niet meer heeft kunnen bereiken. Des te meer opvallend is dat Ajax nog elk spoortje van inzinking heeft weten te voorkomen. De nogal opzienbarende trainerswisseling, nu ongeveer anderhalf jaar geleden toen Rinus Michels naar Barcelona vertrok en de Roemeen Stefan Kovacs zijn plaats innam, heeft de opgaande lijn niet kunnen verstoren. Men krijgt zelfs de indruk dat Ajax nog steeds sterker wordt en als de trainer van CSKA voor de thuiswedstrijd tegen Ajax aan de pers vertelt dat Ajax het spel vertoont waarvan hij droomt, dan zegt zo'n uitlating genoeg. Momenteel heeft Ajax inderdaad een ploeg die over alle geledingen sterk is. Toen de KNVB voor de internationale wedstrijd tegen Noorwegen 22 spelers aan de FIFA moest opgeven, waaruit de definitieve keus moest worden gedaan, bevonden zich daarbij maar liefst 10 Ajacieden! Uiteraard kon de Westduitser Blankenburg, de succesvolle opvolger van de Joegoslaaf Vasovic, niet worden gekozen en de kersverse Ajax-speler Jan Mulder, door een knie-operatie tijdelijk uitgeschakeld, evenmin. Maar wel was zelfs de 34-jarige Sjaak Swart, die eind augustus te Praag tegen Tsjechoslowakije had meegespeeld, er nog bij. Geen wonder dat er wel stemmen zijn opgegaan om het hele Ajax-elftal maar op te stellen en dan met Van Beveren inplaats van Stuy in het doel, al hoorde laatstgenoemde ook bij de uitverkoren 22. En vanzelfsprekend een plaatsvervanger voor Blankenburg en dat zou nu dan Mansveld van FC Den Haag moeten zijn, doch later stellig weer Rinus Israël van Feyenoord. Bondscoach dr. Fadrhonc is zó ver nog niet gegaan, want hij hecht terecht veel waarde aan het meespelen van met name enkele Feyenoorders, maar het tekent de situatie van dit ogenblik wel, dat zoveel spelers van Ajax op de verlanglijst van de bondscoach staan. De competitieresultaten van dit seizoen bevestigen de goede vorm, al ziet het er nu al naar uit dat het zeer hoge puntenaantal van het vorige seizoen niet zal worden bereikt. Toen werd slechts één nederlaag (in Deventer tegen Go Ahead) geleden en ditmaal hebben de rood-witten er al twee te pakken. Feyenoord won in eigen stadion immers met 20 en NAC deed dat bij wijze van enorme verrassing in Breda met dezelfde cijfers na. Dat laatste gebeurde echter enkele dagen na de veel vergende thuiswedstrijd tegen Independiente en een lichte tijdelijke terugslag was dan ook vrij logisch. Maar aangezien ook Feyenoord verliespunten heeft moeten eindhoven-enschede-groningen-loosduinen-rotterdam-sneek 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 11