Drankenpaleis "OOST" PIET GROENTEMAN Reinwardtstraat 47, Amsterdam, telefoon 92 8949 Alle bekende merken voorradig Al uw bestellingen worden gratis thuisbezorgd AjaxIndependiente - John Rep gaat de voorsprong vergroten Tegen Independiente trad Johnny Rep plotseling in het volle licht van de publiciteit. De felle schijnwerpers stonden op Johnny Rep gericht. Hij, de ver guisde, de jongen die reeds zo'n vijf seizoenen bij Ajax speelt, eerst met een B-contract, de laatste drie jaar een A-contract, hij had er in geloofd. Tegen de FC Groningen, enkele dagen ervoor, was hij binnen de lijnen verschenen, maar imponeerde niet. De woorden die Stefan Kovacs hem echter daarna had toege voegd: „Je weet niet wat er kan gebeuren" hadden iets in hem wakker geschud. Hij werd dan ook niet merkbaar nerveus toen Kovacs hem de opdracht gaf een warming-up langs de lijn te beginnen. Hij en niet, zoals verwacht Arnold Mühren, verving een moegestreden Sjaak Swart. En hoe! Met twee briljante doelpunten, waarvan vooral zijn tweede en Ajax' derde lang in de herinnering zullen blijven voortleven. Op onnavolgbare wijze gleed hij door de defensie van de verbijsterde Argentijnen; zelfs deze .„gaucho's" hadden geen antwoord op de onverwachte sprint (zijn geheime wapen) en Rep scoorde koel en beheerst. De klauwende vingers van doelman Santoro ontweek hij moeiteloos. Rep was in „a winning mood". „Maar zaterdag sta ik weer in de B-ploeg," zei de jongen steeds weer toen de vaderlandse sportpers na afloop om hem heen dromde. „Kovacs ziet me niet eens." Rep had het mis, want ook tegen NAC was hij van de partij. Nu echter niet in een glansrol. Maar deze werd ditmaal door Ajax in het geheel niet vertolkt. Daaraan had Rep echter totaal geen schuld. Het Zaanse wonderkind van ZFC heeft even wel zeer nadrukkelijk zijn waarde aangetoond. B. M. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 9