PIEGEL te stellen, moeten wij als onze overtuiging weergeven, dat wat het aantal over tredingen betreft de partijen elkaar niets te verwijten hebben. Wij hebben in de nachtelijke uurtjes de overtredingen niet geturfd, maar een voorzichtige schatting moet ons ertoe brengen, dat de Ajax-spelers er wat meer begingen dan die van Independiente. Vast staat echter wel, dat de overtredingen van de Argentijnen harder aankwamen, omdat zij het moet worden gezegd gemener waren. De wijze waarop Johan Cruyff, enige tijd nadat hij met een subliem doelpunt de score had geopend, door een lelijke trap van de linksbuiten werd uitgeschakeld, kon beslist niet door de beugel. En als men zegt dat de arbiter daartegen niet afdoende optrad heeft men gelijk. Op dat moment toch had hij met de gele kaart moeten zwaaien. Pas tijdens de tweede helft ging hij daarmee werken en toen kregen dan Sjaak Swart en een Argentijn wel een waarschuwing. Kenmerkend is echter wel, dat de UEFA, die een waarnemer naar Buenos Aires had gestuurd, besloten heeft er geen gevolgen aan te geven. Feit is, dat de overtreding waarvoor Swart gestraft werd, van betrekkelijk lichte aard was. Heel wat lichter dan de maagstomp, die hij al voor rust had moeten incasseren en die hem enige tijd onklaar had gemaakt. Ook dat behoorde tot de ernstige gevallen waaraan dan met name de Argentijnse spelers zich schuldig maakten. Wij vonden trouwens de trap die de voortreffelijke doelman Heinz Stuy kreeg, ook verre van fijn. De schuldige mocht bij die gelegen heid naar de gele kaart kijken, maar ook die straf werd niet door de officiële waarnemer gesanctioneerd. Enkele geraffineerde overtredingen dus en het moeten dié gevallen zijn geweest die de Ajacieden ertoe hebben gebracht na afloop uit te roepen dat zij nooit meer voor de Wereldcup wensten te spelen, behalve dan uiteraard de reeds vastgestelde returnmatch te Amsterdam. Voor ons behoeft het ook niet meer, want in feite hebben deze krachtmetingen heel wat minder betekenis dan die om de Europa-Cup en de kans op uitwassen zit er nu eenmaal door de mentaliteitsverschillen dik in. Wij staan nu echter voor de realiteit dat in het Olympisch Stadion de tweede wedstrijd moet worden gespeeld en wij vertrouwen dat nu de speelwijze geen enkele reden tot klachten geeft. Daarbij is vooral te hopen dat de Zuidamerikaanse arbiter, die uit een trio eerst kort voor de aanvang wordt aangewezen, er goed het oog in heeft en elke vorm van ongeoorloofd spel onmiddellijk de kop indrukt. Van Argentijnse zijde is niet ten onrechte de vrees geuit zelfs werd al beweerd dat de heren liever niet naar Amsterdam zouden gaan dat het publiek door de publikaties een anti-stemming zou vertonen. Dat mag beslist niet het geval zijn. De toeschouwers in het ongetwijfeld uitverkochte stadion dienen de verre gasten op sportieve wijze te ontvangen. Het zou hoogst betreurenswaardig zijn als de Argen- Leidsegracht 101-105 Amsterdam-C. Telefoon 240544* en 235693 -► FABRIEK VAN MODERNE ZONWERINGEN Markiezen - Zonschermen - Rolluiken en Rolhekken - Schuifhekken LUXAFLEX aluminium jalouzieën - Vouwwanden -*■ SCHOONMAAKBEDRIJF Wij belasten ons met het dagelijks in- en uitwendig schoonmaken van kantoorgebouwen, kerken, scholen, etc. etc. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 9