HENK FAANHOF aluminium en apparatenbouw Specialist voor lichtmasten op sportvelden Voor al uw Staal- en Aluminiumconstructies gelegenheden om en om. Zo was dus nu de Zuidamerikaanse club aan de beurt voor de eerste thuiswedstrijd. Men weet hoe het is gegaan: Ajax bracht het in Buenos Aires tot een zeer ver dienstelijk gelijk spel (11) en alle kansen zijn dus aanwezig om nu in het Olym pisch Stadion de balans naar Amsterdamse zijde te doen doorslaan. Komt onze kampioen inderdaad tot een zege, dan is het succes volmaakt. Dan zal een prestatie zijn geleverd, die nooit meer overtroffen kan worden, ten hoogste geëvenaard: vier trofeeën achter elkaar. Men zou het groot slam kunnen noemen, in navolging van bridge en ook van tennis, in welke laatste sport het winnen van de vier belangrijkste toernooien in één seizoen met deze expressie wordt aangeduid. Dus, Ajax, op naar groot slam! DE SPEELWIJZE VAN INDEPENDIENTE Het Zuidamerikaanse clubvoetbal heeft de laatste jaren een slechte reputatie ge kregen. Wat Milan AC en Celtic Glasgow in de strijd om de Wereldcup zoals wij het ding ook maar zullen blijven noemen hebben beleefd, loog er niet om. Men behoefde daarbij niet op de krantenverslagen af te gaan, maar kon het door middel van de televisie met eigen ogen aanschouwen. De ploeg van Estudiantes misdroeg zich tegen Milan AC zodanig dat enkele spelers zelfs op last van de Argentijnse regering werden gestraft. Het werkte in zoverre vrij gunstig, dat Feyenoord bij zijn bezoek aan dezelfde club weinig of geen reden tot klagen had. Ook toen de Rotter dammers een achterstand van 20 op kundige wijze tot 22 hadden ingelopen, bleven de Argentijnse spelers zich beheersen. In Rotterdam lieten zij zich echter helaas van hun slechte kant kennen. Zou de wedstrijd daar ook in gelijk spel zijn geëindigd, dan zou een beslissingswedstrijd nodig zijn geweest, maar trainer Happel verklaarde tijdens het spel, toen de stand lang 00 bleef, categorisch dat Feyenoord van een derde wedstrijd zou afzien. Het zal ongetwijfeld één van de redenen zijn geweest waarom Ajax in eerste instan tie voor het Zuidamerikaanse avontuur weinig bleek te voelen. Dit seizoen kwam het er toch wel van en hoe zijn nu de ervaringen die in de Argentijnse hoofdstad zijn opgedaan? Vele honderdduizenden, misschien wel miljoenen, hebben in de nacht van 6 op 7 sep tember een belangrijk deel van hun nachtrust opgeofferd om op het televisiescherm de eerste wedstrijd tussen Independiente en Ajax gade te slaan. Ook wij hebben gekeken en de dag erop hebben wij ook de één uur durende samenvatting zeer nauwlettend gadegeslagen. En dat laatste vooral omdat inmiddels uit persverhalen was gebleken dat de Ajax-spelers steen en been hadden geklaagd over de speel wijze. Onze indruk was vooral dat het een slechte wedstrijd was. De toestand van het veld moet daaraan wel grotendeels debet zijn geweest. Van zuiver plaatsen kon nauwelijks sprake zijn, solo-acties waren bijna steeds tot mislukking gedoemd en vloeiende aanvallen heeft men bijna niet gezien. Daarbij moest de scheidsrechter, de Rus Bakhramov, die wij lang zo slecht niet vonden als hij later werd afgeschilderd, al te vaak voor overtredingen fluiten en wel tegen beide partijen. Ernaar strevend de zaken zo eerlijk en objectief mogelijk voor Tuinstraat 142, Amsterdam, Telefoon 220801 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 7