BARRY HULSHOFF heeft het een heer meegemaakt Barry Hulshoff heeft Buenos Aires nu ook gezien. Hij grijnst wat als hem naar zijn ervaringen wordt gevraagd in het treffen met Independiente. „We hebben het nu een keer meegemaakt, maar een volgende maal hoeft het voor mij niet meer zo erg," zegt hij. Meer komt er niet uit. Hulshoff weet wat het zeggen wil tegen Zuid amerikanen gevoetbald te hebben. ,,lk heb er niet zoveel last van gehad," vervolgt hij dan plotseling. „Dat ligt waarschijnlijk aan de positie waar je speelt. Als ver dediger heb je veel minder last van onplezierige praktijken. Je komt in, je ziet wat er gebeurt, wat men wil. Dat heb je natuurlijk als aanvaller veel minder. Dan heb je altijd iemand in je rug en dan kunnen er veel nare dingen gebeuren." Verder gelooft Hulshoff het allemaal wel. Buenos Aires is voor hem verleden tijd. „Toen we aankwamen en het veld hadden gezien, wilden we zo wel weer naar huis. Dat was niet gewoon meer. Die kerels zijn daaraan gewend dus hadden veel minder last. Maar voor ons was er eigenlijk vanaf het eerste moment de lol al af." Toch wil Hulshoff de serie wel graag positief afsluiten. „We hebben a gezegd, we moeten en willen ook b zeggen. Je laat zoiets niet lopen. Maar om het een eventuele volgende keer nog eens te ambiëren Het zwijgen is veelzeggender dan de grootste woordenschat. Hulshoff en ook Ajax vinden het kennelijk welletjes. En dan Feyenoord. Zag Hulshoff verband met de nederlaag tegen de „aartsvijand" en de reis naar Argentinië? „Dat is bij voetbal zo moeilijk te zeggen. Er zit natuur lijk een mogelijkheid in dat wij uit ons gewone doen waren. Maar na Buenos Aires hebben wij tenslotte erg gemakkelijk van NEC gewonnen. Dan zou je dus zeggen dat wij geen enkele last hebben gehad. Wat het was tegen Feyenoord? Ik weet het niet. We draaiden eenvoudig niet. We hadden niet de juiste instelling. Het ging stroef en dat juist tegen Feyenoord. Dat zit niet zo lekker." Hulshoff, 26 jaar oud en vader van een zoon van anderhalf jaar, is de laatste jaren uitgegroeid tot een van die vaste steunpilaren in de Ajax-defensie. Vooral na het vertrek van Vasovic heeft de lange Barry zich ontwikkeld tot een verdediger van Europese allure. Hij heeft zelf ook veel meer allure gekregen, is zelfbewuster geworden, niet meer de speelse, gul lachende knaap. Barry Hulshoff is een ander mens geworden, lacht wel veel en graag, maar kan ook op de juiste momenten zeer ernstig en vooral zakelijk zijn. Hij weet wat hij wil, maar en dat is zeer belang rijk voor een beroepsvoetbalier weet donders goed wat hij waard is. En dat hij zijn mondje weet te roeren, bewijst wel zijn verkiezing in de spelersraad van Ajax, die bijzonder nuttig werk verricht en alom wordt gewaardeerd door de construc tieve manier van werken. Ziet Barry Hulshoff nu erg op tegen het duel van vanavond? Nuchter de zaken bekijkend, zegt hij: „Die nederlaag tegen Feyenoord kan natuurlijk verhelderend werken. Kan, zeg ik. Het hoeft niet. De beide wedstrijden om de Wereldbeker zijn namelijk een hoofdstuk apart, hebben zo een andere sfeer, dat men vrijwel niet kan spreken van wederzijdse beïnvloeding. Ongeacht de resultaten in de competitie, zullen we voor die Wereldcup knokken, dat staat vast. Want we hebben het nu eenmaal gewild en dan moet je het afmaken." Hulshoff stapt op. Er zijn weer zaken te regelen, nu wat betreft het Nederlands elftal. En ook daarbij is Barry een van de mannen die vooraan staat. B. M. 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 33