Drankenpaleis "OOST" Top Shop Centre DUMP- EN ONGEREGELDE GOEDEREN 1e van Swindenstraat 57, Amsterdam-O. Telefoon 927233 Goedkoper dan goedkoop Legerktedlng Gereedschap Optiek Radio's Auto-accessoires Horlogerie Kamping Sport-artikelen natuurlijk full-profs zijn al betekent de naam van hun club onafhankelijk", konden de Italianen de zege niet beletten, al was het erg spannend. In Milaan won de thuis club met 2-0, op eigen veld namen de Argentijnse voetballers met 10 revanche, maar in de beslissingswedstrijd trokken zij met 10 aan het kortste eind. Ook in 1965 bleef Inter Milaan meester van het terrein en nu zelfs duidelijker dan de eerste keer, want het won van hetzelfde Independiente met 30 en speelde vervolgens met 00 gelijk. In 1966 maakte Real Madrid het halve dozijn zegepralen voor de Europa-Cup vol, maar tegen de Zuidamerikanen was het ditmaal niet opgewassen. Penarol, opnieuw de tegenstander van de Spanjaarden, won namelijk tweemaal met 20. Nadien is enige malen Argentinië de baas geweest in de Zuidamerikaanse toer nooien, waaraan de Braziliaanse clubs lang niet altijd meedoen. Racing Buenos zorgde in 1967 helaas voor de eerste schandalen door het gedrag van speciaal zijn toeschouwers bij de thuiswedstrijd tegen Celtic, dat Inter Milaan tot veler vreugde had onttroond. De Schotse doelman werd al voor de wedstrijd onklaar gemaakt doordat hij getroffen werd door een muntstuk en de Schotten begonnen dus al met een zware handicap. Zij verloren met 21, namen thuis met 10 revanche, maar verloren de derde wedstrijd met 10. Estudiantes de la Plata behandelde in 1968 ook Manchester United verre van netjes. De Engelsen verloren met 10 en kwamen thuis niet verder dan 11, zodat de beker in Zuid-Amerika bleef. Echter, Milan AC nam hem in 1969 weer mee naar Europa, want na een gelijk spel van 22 won het de tweede wedstrijd met 10. Het is in Argentinië echter een beestenboel geweest, want diverse spelers van de gewezen studentenclub Estudian tes gedroegen zich schandalig. Zelfs greep de regering in en enkele spelers moesten hun wangedrag met gevangenisstraf en langdurige voetbalschorsingen bekopen. Feyenoord zal, na zijn prachtige succes tegen Celtic, in 1970 dan ook beslist niet met een gerust hart naar Argentinië zijn getrokken. Er waren echter allerlei wijze voorzorgsmaatregelen genomen, met o.a de aanwijzing van een Europese scheids rechter, en het is gelukkig allemaal erg meegevallen. Feyenoord gaf de getemde Argentijnen waardig partij, kwam weliswaar met 20 achter, maar haalde op tot 22. In Rotterdam zette de Rotterdamse club de kroon op het werk door met 10 te winnen. Van Daele, tijdens de tweede helft ingevallen voor Moulijn, maakte in deze tumultueuze strijd een kwartier voor het eind het enige doelpunt: 10. Zijn bril, die hem door een woedende tegenstander werd afgerukt onder het motief dat het in zijn land niet toegestaan is met een bril op te spelen, werd later in een populair liedje bezongen. Men weet het: in 1971 ging Ajax niet naar Nacional, de club die de Zuidamerikaanse beker in Uruguay had gebracht. Nacional probeerde van alles, maar de Amster dammers waren niet te vermurwen, ondanks ook enige zachte drang van de UEFA. De Zuidamerikanen hebben toen maar tweemaal gespeeld tegen Panathinaikos. Zij PIET GROENTEMAN Reinwardtstraat 47, Amsterdam, telefoon 92 8949 Alle bekende merken voorradig Al uw bestellingen worden gratis thuisbezorgd 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 16