ajax brandbeveiliging N.v. A. JANUS WONINGINRICHTER de boer nv L. 1 cruquiusweg 118 - amsterdam - postbus 4105 AiAy telefoon 020-354001 Ferd. Bolstraat 89-93, tel. 79S1S5, Amsterdam-Zuid Kinkerstraat 192-198, tel. 182679, Amsterdam-West le Const. Huy gens straat 71-73, tel. 180120, Amsterdam-W. Overtoom 76, tel. 181286, Amsterdam-West Specialist in Gordijnstoffen en Tapijten gewezer als Neerlands doelman nr. 3, zal hem ongetwijfeld veel voldoening hebben geschonken. Over Wim Suurbier, de voortreffelijke en door zijn snelheid ook vaak aanvallende rechtsback, hadden wij het al. Horst Blankenburg, die zich het vorige seizoen tot een voortreffelijk opvolger van Vasovic ontpopte, raakte in Buenos Aires gewond, zodat hij een paar competitie-wedstrijden niet heeft kunnen meedoen. Hij zal nu ech ter hopelijk van de partij zijn. Zo niet, dan zal de Oostenrijker Schilcher, die nog maar weinig ,,aan de bak" is geweest, hem wel weer vervangen. Barry Hulshoff heeft zich uitstekend gehandhaafd, zowel bij Ajax als in de nationale ploeg. Kenners zien in hem de beste voorstopper van Europa en daarin kunnen zij wel eens gelijk hebben. Hij is sterk in de lucht en schroomt, als het even kan, niet om mee ten aanval te trekken èn te scoren. Ruud Krol is permanent in goede vorm, zoals hij zowel in Ajax als in het Nederlands elftal heeft bewezen. Deze linksback die wel rechts is maar ook behoorlijk links trapt, doet eveneens graag aan aanvallende acties mee. Arie Haan was te Praag de tweede debutant in de oranje-selectie en hij zorgde daar voor een uitstekend debuut, zodat hij straks voor de belangrijke wedstrij den tegen Noorwegen en België in de voorronde voor het wereldkampioenschap wel weer serieus in aanmer king zal komen. Een volkomen vaste keus voor het vertegenwoordigend elftal is Johan Neeskens, die wel zeer snel omhoog geschoten is. Hij is op het middenveld voor Ajax een onmisbare kracht, die een tegenstander kan uitschakelen en die tevens vaak mee naar voren trekt en dan voor kostbare doelpunten zorgt. Alleen zal hij toch moeten oppassen dat zijn spel binnen de perken blijft. Hij begaat in zijn geestdrift te veel overtredingen en loopt daarbij de kans op waarschuwingen, die op straffen kunnen uitlopen. Gerrie Mühren zou men bijna de tegenpool van Neeskens kunnen noemen. De Volen- dammer steunt vrijwel uitsluitend op zijn briljante techniek, die hem in staat stelt tegenstanders vlot te passeren en zuivere passes te presenteren. Daarbij heeft hij in zijn linkerbeen een voortreffelijke traptechniek, die hem o.a. in staat stelt straf schoppen feilloos te benutten. Sommigen zouden hem graag wat harder willen zien, maar voor ons, bewonderaars van de techniek, hoeft dat niet! Aanvoerder Piet Keizer eindhoven-enschede-groningen-loosduinen-rotterdam-sneek 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 11