Drankenpaleis "OOST" Ruud Krol in duel met een Feyenoorder. Barry Hulshoff (links) kijkt goedkeurend toe (foto Bob Friedlander) Feyenoord kregen alle gelegenheid hun spel te ontplooien zonder dat er ook maar een Ajax-speler in de buurt was. Er lag gewoon een zekere matheid over het elftal. Uitgezonderd het eerste kwartier van de tweede helft, toen Ajax zeer duidelijk probeerde het spel In handen te nemen, maakte de ploeg, althans op mij, een vermoeide indruk. Vooral de achterhoede kreeg het erg moeilijk. In het laatste kwartier leek het wel of verschillende spelers waren uitgespeeld. De toch al geringe druk op de Feyenoord-achterhoede verdween praktisch helemaal. Typerend was dan ook de tweede Feyenoord-goal, waarbij Theo de Jong alle gelegenheid kreeg de bal op te brengen en rustig aan te leggen voor een daverend schot. Ajax liet dat allemaal toe, blijkbaar niet meer bij machte een dergelijke doorgebroken speler, zoals gebruikelijk, op correcte wijze afdoende te stoppen. Nogmaals, Ajax was zichzelf niet. De overtuiging in het spel ontbrak. Organi satorisch ging het scheef, men was eigenlijk een beetje verbaasd over de aanvals drift van Feyenoord, men wist eigenlijk niet wat men daar tegenover moest stellen, temeer daar enkele Feyenoorders op plaatsen speelden waar Ajax ze niet had verwacht. Normaal gesproken heeft Ajax met dergelijke onverwachte tegen- -v stand wel een beetje moeite, maar geleidelijk aan vindt men toch wel de juiste spelwijze om de tegenstander te overwinnen. Dit keer bleek deze hindernis on overkomelijk. De ploeg struikelde zeer duidelijk en terecht. Feyenoord had dit keer zonder meer het recht op de overwinning. De Rotterdammers speelden met een volledige inzet en met een enorme wil om te winnen. Maar er was dan ook wel wat goed te maken Hopelijk is door deze duidelijke nederlaag de matheid in het elftal volledig verdwenen. De weg naar de finish is nog zeer lang en de kans op herstel is nog volop aanwezig. De Ajax-ploeg bezit zelfkritiek genoeg om te weten waar afgelopen zondag precies de voetbalschoen heeft gewrongen. Zolang dat nog zo is, behoeven wij ons nog geen zorgen te maken! TIJN MIDDENDORP PIET GROENTEMAN Reinwardtstraat 47, Amsterdam, telefoon 92 8949 Alle bekende merken voorradig Al uw bestellingen worden gratis thuisbezorgd 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 9