BBEin ZEEBURG n.v. Top Shop Centre dealer voor AMSTERDAM en omgeving Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 DUMP- EN ONGEREGELDE GOEDEREN Legerkleding Gereedschap Optiek Radio's Ie van Swindenstraat 57, Amsterdam-O. Auto-accessoires Telefoon 927233 Horlogerie Kamping Goedkoper dan goedkoop Sport-artikelen GEEN ZORGEN Zowel voor de Ajax-spelers als voor de supporters is de wedstrijd tegen Feyenoord, vandaag een week geleden in Rotterdam, volledig in het water ge vallen. Letterlijk en figuurlijk. Onwillekeurig gaan bij die, gelukkig zeldzame, gelegenheden de gedachten weer naar dat drama in Enschede, toen Ajax door FC Twente onder nog veel meer regenval met grote cijfers werd afgedroogd (51). Zo erg was het in Rotterdam nu niet. Feit was wel dat Ajax zichzelf niet was. De ploeg voetbalde niet alleen tegen Feyenoord, maar meer nog tegen zich zelf. Vooral ook door de misschien onverwacht slechte conditie van het veld zag Ajax geen kans het door haar gewenste spel tot ontplooiing te brengen. Regel matig bleef de bal in het water steken, waardoor een goedbedoelde aanval vol ledig „verzoop". Terecht kan men daar tegenover stellen dat Feyenoord met hetzelfde euvel te kampen had. Maar het is nu eenmaal een feit dat het speltype van Feyenoord zich meer leent voor dergelijke velden dan de manier waarop Ajax pleegt te spelen. Het meer directe spel van de Rotterdammers, gecombi neerd met een tomeloze inzet, daarmee eventueel het minder technisch begaafd zijn compenserend, kwam althans tegen Ajax meer tot zijn recht dan het meer op techniek geschoeide spel van de Amsterdammers. Waarmee ik overigens op geen enkele manier de nederlaag van Ajax wil wijten aan de conditie van het veld. Alleen daaraan kan het nooit gelegen hebben. Andere factoren hebben zeer zekere een rol meegespeeld. Bijvoorbeeld die van onderschatting. Ajax wekte al zeer snel de indruk dat men met het behalen van een gelijkspel tevreden zou zijn. Spelen vanuit de verdediging met de hoop via een uitval aan een doelpunt te komen. Bijna lukte dat ook toen Johan Cruyff een vrije schietkans kreeg. Maar deze ene min of meer doelrijpe kans weegt zeker niet op tegen de talloze scoringskansen van Feyenoord. De taktiek, die Ajax toepaste, bleek achteraf niet de juiste te zijn, maar iets dergelijks achteraf constateren is niet moeilijk. Vóór de wedstrijd wordt bepaald hoe er gespeeld wordt en op zich leek mij die afwachtingstaktiek van Ajax nog niet eens zo gek. Al lange tijd is de aanval van Feyenoord bepaald niet de sterkste zijde van het elftal. De verdediging overheerst en bepaalt nog steeds min of meer de kracht van het team. Door Feyenoord te laten komen zou er misschien een mogelijkheid inzitten om vla snelle uitvallen die verdediging zonder Israël te kloppen. Maar het liep allemaal volledig anders. De bepaald nog niet fitte Cruyff kreeg nauwe lijks ruimte en daarbij hadden alle Ajacieden het zo enorm druk om de aanvallen van Feyenoord af te stoppen, dat Ajax aanvallend weinig kon beginnen. Ook organisatorisch liep het niet helemaal zoals het behoorde. Veel spelers van 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8.00 tot 17.30 uur Zaterdags quick service van 9.00 tot 15.00 uur Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantie 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 8