Perry Caravan Import Pim van der Meent „We hebben nu meer mogelijkheden" debutant Haarlem met 3O en heeft daarvoor geen moment alle registers be hoeven open te trekken. Maar wie weet spelen de mysterieuze krachten opnieuw mee in dit duel, dat dan uiterst interessant kan worden. Ajax natuurlijk de favoriet, maar de FC Amster dam zal knokken, niet alleen voor een acceptabel resultaat, maar vooral om de gunst van het publiek te winnen. Dat heeft de ploeg nodig. Dat stimuleert tot goede prestaties. BEN MULLER Pim van der Meent, de eerste trainer van de FC Amsterdam, heeft professio neel de fusie tussen DWS en Blauw-Wit opgevat. Van der Meent, die bekend staat als een man die er zeer eigen ideeën op na houdt, kiest zijn woorden bewust en overwogen. Een logisch gevolg, want trainen is zijn beroep en als je je dan in negatieve zin zou uitlaten, benadeel je je eigen boterham. Dat doet Pim van der Meent niet snel. Waarom ook? „We hebben nu meer mogelijkheden gekregen. Meer spelers, waardoor je iets kunt doen. Dat de kwantiteit omhoog is gegaan, behoeft niet altijd in te houden dat ook de kwaliteit vooruit is gegaan. Dat zal in de toekomst nog wel blijken. Het is voorlopig een kwestie van wennen en dat zal heus nog wel even duren." Ondanks de redelijke resultaten die de nieuwe club in oefenwedstrijden behaalde, waarvan vooral de laatste ontmoeting tegen Vitesse grote verwachtingen wekte, bleek het niet mogelijk in het eerste competitieduel tegen Telstar tot winst te komen. „Natuurlijk was dat een teleurstelling. We hadden allemaal gehoopt een punt te kunnen pakken en dat was ook mogelijk geweest. Het was natuurlijk veel fijner geweest indien dat gebeurd was. Maar we gingen gewoonweg de mist in. Oorzaken? Och, het was de eerste wedstrijd en het kan niet meteen op de schutters geschoven worden. Dat is na één kracht meting natuurlijk onzin. We hebben nu een Couperus van wie er velen zeggen: wat heb je eraan. Maar hij schopt er altijd per competitie zo'n stuk of tien doel punten in en dat moeten wij juist hebben. Dat is zijn kracht, dus dan neem je toch zo'n man." In totaal heeft de nieuwe stichting FC Amsterdam 32 man onder contract. Dat vindt Van der Meent een geruststellende gedachte. „De vooruitzichten zijn gun stiger geworden. Het moet nu kunnen dat we hoger eindigen. Ik wil niet zeggen dat alle plaatsen sterker bezet zijn dan vorig seizoen, maar in de breedte zijn we sterker geworden. De jongens hebben meer concurrentie en ze trekken zich aan elkaar op. Dat is het absolute pluspunt van de fusie." Pim van der Meent, die altijd gehamerd heeft op een betere professionele aan pak, kan zich nu ook wat meer uitleven. Hij heeft in de ervaren Jannie van der Veen een goede compagnon. Van der Veen is een man die juist door zijn rijpheid, door zijn rust, enorm veel goed kan doen in deze nieuwe combinatie. Of er finan cieel ook betere vooruitzichten zijn? Van der Meent haalt de schouders op. „We kunnen waarschijnlijk rekenen op subsidie van de gemeente. Wat in het vat zit, verzuurt niet. Wanneer we daarbij dan wat beter gaan draaien, dus méér publiek trekken en daardoor een hogere recette maken, kun je na afloop van het seizoen misschien wat andere dingen doen. Met geld maak je tenslotte geld, nietwaar?" Voorlopig traint Van der Meent met zijn selectie vijfmaal in de week. Daarin showt de nieuwe ATLANTA en ALBATROS STACARAVANS in het Olympisch Stadion Inruil en discrete financiering mogelijk Op alle werkdagen geopend Telefoon 72 59 82

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 5