Ajax Bayern Perry Caravan Import VANAVOND SLUIT AJAX DE SERIE OEFENWEDSTRIJDEN AF MET DE ontmoeting tegen de Westduitse kampioen Bayern München. Vier dagen geleden werden de Duitse titelhouders door Ajax moeiteloos overklast: O5. Een veel zeggende triomf van de Europese kampioen, die en de competitie is nog niet eens vanuit de startblokken reeds in een vorm steekt, die eigenlijk verwonderlijk is. Vooral aanval lend toont de ploeg uitermate actief te zijn, wat de Duitse verdediging terdege heeft ondervonden. Het was eigenlijk een kat-en-muisspelletje, een diepe vernedering voor de Duitsers, die toch mannen in de ploeg hebben als een Müller, een Beckenbauer, een Maier. Enkele dagen tevoren had Bayern München voor liefst 80.000 toeschouwers met 31 gezege vierd in de derby tegen München 1860. Topscorer Gerd Müller kreeg toen wèl kansen en trof weer tweemaal doel. Kansen heeft de Duitse „Bomber" tegen Barry Hulshoff niet gehad. Eenmaal was hij dichtbij een treffer, maar het was dan ook zijn enige kans. Meer stond het meesterlijk spelende team van de Europese kampioen niet toe. Het verschil was ongelooflijk groot. Een deceptie voor het Duitse voetbal dat kortgeleden grote triomfen vierde met het winnen van de Europese titel voor landenploegen. Goed, de training is pas kortgeleden hervat, Ajax liep reeds wat langer in het gareel. Maar het klasseverschil was te duidelijk. Trainer Udo Lattek mag dan uitroepen dat de training pas een week geleden was opgeno men, al het water van de zee waste niet af, dat er tussen de beide kampioensploegen een marge was, die niet snel te overbruggen zal zijn. Dat zal Lattek ook weten, daarvoor is hij een te groot vakman. Ajax is dus reeds in vorm. Dat zou men kunnen afleiden uit de reeks van overwinningen, die in de oefenwedstrijden bij elkaar werd getrapt. Er waren ploegen bij die natuurlijk niet in de schaduw van Ajax kunnen staan, maar daarvoor waren het dan ook oefenwedstrijden. Maar er waren ook enkele teams bij die in Europa wel tamelijk hoog staan ge noteerd, zoals Nice en Bayern München. Maar ook deze ploegen werden op uitermate duidelijke wijze geconfronteerd met de realiteit, dat er momenteel tegen Ajax eigenlijk niet is op te tornen. Een frustre rend gevoel voor de tegenstander Vanavond de tweede ontmoeting tegen Bayern München. Voor eigen publiek zal Ajax zich, vlak voor de competitie, aan de grote, gretige supporters- schare vertonen. In volle glorie, daarvan zijn we over tuigd. Ajax bereidt zich blijkbaar zeer ernstig voor op de strijd om de officieuze wereldbeker tegen In- dependiente. Het schijnt nu zo langzamerhand vast Horst Blankenburg Johan Neeskens showt de nieuwe ATLANTA en ALBATROS STACARAVANS in het Olympisch Stadion Inruil en discrete financiering mogelijk Op alle werkdagen geopend Telefoon 72 59 82 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 5