MffS? ^9 BUTODPN v VERKOOP-CENTRUM dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8.00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle Nieuwe VW's t Occasions verzekeringen <VWS e" Vele beften, VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 gebeurd, ten teken dat Swart een gewaardeerde, maar vooral zeer aimabele figuur is in ons nationale voetbalbestel. Maar ook buiten onze grenzen kennen de voetballiefhebbers de naam van Sjaak Swart. Samen met Henk Groot, met Eddy Pieters Graafland reeds, speelde hij in de ploeg die in 1960 ook een titel veroverde, waardoor Swart nu reeds zeven nationale kampioenschappen heeft meegemaakt. Een getal dat niet snel meer zal worden verbeterd, mogelijk zelfs niet eens meer wordt geëvenaard. Want ondanks zijn 34 jaren denkt Swart er nog niet over zijn loopbaan af te breken. Het is niet nodig ook, gezien zijn spel, gezien ook zijn waarde voor de ploeg. Geheel anders is het gegaan met zijn opponent op de linkervleugel bij Feyenoord, de eveneens zo vaak bejubelde, maar dikwijs miskende Coen Moulijn. „Geruisloos" is hij afgevoerd, geruisloos dreigt hij van de velden te verdwijnen. Nooit zal en mag het zo gaan met Sjakie Swart. Daarvoor is deze Ajacied te populair, daarvoor heeft hij bij en voor Ajax te grote verdiensten gehad. Wat zich rondom Moulijn, eens toch de grootste voetbalartiest die Nederland bezat, bij Feyenoord heeft afgespeeld, is alleen maar te kwalificeren als zeer triest. In dat opzicht tekent zich tussen Feyenoord en Ajax wat betreft humaniteit een nogal schril contrast af. De Amster damse club zal nooit gedogen dat men een kracht van de allure van Swart zonder meer zal laten afvloeien. Indien de tijd rijp is dat Swart niet meer in aanmerking komt voor de strijd om de Europa Cup, dan zal hem een waardig afscheid worden bereid. Daarvan zijn we heilig overtuigd. En zo hoort het ook! Sjaak Swart zal tijdens de snelle en vluchtige huldiging in de kleedkamer van het Sportpark Schoonenberg nog wel even hebben gedacht aan die ene avond in Wembley. Toen hij in die zo vurig gewenste finale tegen Panathinaikos, waarin Ajax voorstond, uit de ploeg werd gehaald. Zomaar, zonder meer. Juist in dié wedstrijd, waarvan de Amster dammer zich zoveel had voorgesteld. Want als er iemand naar die Cup verlangde was juist hij het wel. „Eenmaal die Cup te mogen aanraken!" heeft hij eens gezegd. Hij heeft hem natuurlijk mogen aanraken, hij mocht de beker zelfs tijdens de triomfale intocht in Amsterdam aan de massa tonen, maar Swart had het graag anders gewild. Harder dan ooit heeft hij getraind om eenmaal een dergelijke sensatie te mogen beleven. Opnieuw staat Swart nu aan de vooravond van dit treffen. Voor de derde maal. Gezien zijn vorm, zijn van nature meebrengend grote gevaar voor de tegenstander, zijn „Tor- instinkt", lijkt het opgelegd pandoer dat Swart in de Amsterdamse spits tegen Inter zal aantreden. En dan zal hij zeker nog eenmaal losbranden, nog eenmaal heel fel vlammen. Want het zou best eens kunnen dat het voor de laatste maal is geweest. Want om voor de derde maal tot deze eindstrijd in drie jaar tijds door te dringen, dat lijkt een schier onmogelijke taak. Sjaak Swart zal echter niet met deze gedachte de Feyenoord-mat betreden. Hij zal alleen denken aan de zege om dan samen met zijn makkers de triomftocht met de Cup langs de tribunes te maken. Ridder Sjaak, zonder paard weliswaar, maar veel belangrijker: met de Cup! B. M. nnnazEEBURG n.v. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 6