VJ BBEJBZEEBURG n.v. VERKOOP-CENTRUM Nieuwe VW's h SSTn assortiment SSSÜTS OUTOBON! van 200 auto's verzekeringen W merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle 6 eens een kans. Hij greep deze met beide handen aan om te bewijzen dat het met zijn vorm nog niet zo slecht was gesteld. Van Dijk heeft de laatste tijd nogal bloot gestaan aan harde kritiek. Nu kan kritiek soms heilzaam werken, maar ook vaak bijzonder negatief uitvallen. Wij hebben de indruk dat het laatste het geval is geweest voor de Ajacied. Van Dijk zal het wel niet zonder meer toegeven, daarvoor is hij teveel prof. Hij heeft zich sinds zijn intrede bij Ajax volledig in dienst van het elftal gesteld. Van Dijk is namelijk de over tuiging toegedaan dat de ploeg er wel bij vaart, indien de persoonlijke aspiraties aan de kant worden gezet. Door samen één doel na te streven, kom je verder en is het financieel ook aantrekkelijker, is zijn gedachtengang. Een juiste gea 'chte, want profvoetbal is lang zamerhand een zaak geworden van velen en niet meer v an sléchts de eenling. Een vedette is nodig als trekpleister, voor het spel, voor de reclame, maar gezamenlijk moet je streven naar het allerhoogste in teamverband. Dat heeft Dick van Dijk bijzonder snel ingezien, zakelijk als hij is aangelegd. Daarom zal hij ook niet openlijk morren of zijn teleurstelling tonen, als hij naast de ploeg wordt gezet. Natuurlijk speelt hij veel liever mee, dat is normaal en begrijpelijk, maar aan de andere kant deelt hij net zo goed mee in de winstpremies en wanneer dan blijkt dat het beter is voor het systeem dat hij op de bank moet blijven, aanvaardt deze oud-international dat. Want tenslotte gaat het hem ook om de winst en hoe hoger de Ajaoieden internationaal staan aangeschreven, des te lucratiever worden de wedstrijden. Toch sprong er iets in Diok van Dijk omhoog toen hij weer eens aan de bak werd geroepen. Hij wist dat het een nood sprong was van zijn coach. Eensdeels omdat Cruijff rust moest hebben met zijn enkel, anderdeels omdat het mogelijk was zonder de Europese voetballer van het jaar aan te treden. In de bekerstrijd tegen Volendam kwam Van Dijk weer goed uit de slag en scoorde hij, evenals in de competi tiewedstrijd ervóór. Dat deed de oud-Twente-speler bij zonder goed, hoewel hij er eveneens van overtuigd was dat hij in de strijd tegen Feyenoord en Benfica jpr i v langs de kant zou zitten. Misschien dat de eens zo produktieve aanvaller er van middag in het duel tegen de FC Utrecht wel weer bij is. Maar aan Dick van Dijk zal men dan toch niets bespeuren. Hij speelt, want het is gewoon zijn werk. Net zoals hij het bij zijn werk vindt te behoren dat hij als wisselspeler wordt aangewezen. De trainer beslist, de trainer weet wat goed voor de ploeg is, daar heb je je maar aan te onderwerpen. Dat is een onderdeel van je werk, zo denkt de eens veel bejubelde, later ook veel verguisde Van Dijk. Hoewel hij onomwonden zal toegeven, dat het zitten op de bank niet tot het prettigste onderdeel van zijn werk behoort. Maar dat is een tweede. Van Dijk is de twaalfde man van de nieuwe Nederlandse kampioen. Dat weet hij, maar desondanks blijft hij knokken met een grote verbetenheid om weer tot de vaste kern te gaan behoren. Hij weet dat het zeer moeilijk zal zijn, maar hij wil het opnieuw proberen. Eenmaal is hem een come-back gelukt, waar nu dan niet? B. M.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 6