BBEStl ZEEBURG n.v. /l/rvu cc c i chl VERKOOP-CENTRUM Occasions Nieuwe VW's ^-^-v steeds een assortiment Verhuur-Leasing /WYj\ QUTTOPONv van 200 auto's Financiering en \jJ (VW's en vele andere verzekeringen - s merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 voor deze Volendammer, alleen de wijze waarop hij zijn sport nu zou gaan beoefenen ver schilt hemelsbreed met vroeger. Voetballen was nu zijn werk geworden en dat was wel een ernstige ingreep in zijn leven. Ger Mühren zal het in die eerste maanden by zijn nieuwe „baas" wel eens moeilijk hebben gehad. Voetballen was nu wel zijn lust en zijn leven, maar hij moest zijn sport zo heel anders gaan benaderen, gaan beoordelen, gaan bekijken. Dat was een omschakeling, die zonder meer tijdrovend is. Hoevelen zullen deze overgang met evenveel succes kunnen nemen als Ger Mühren dat heeft gedaan? Want dat hij na enige aarzeling goed uit de verf is gekomen, is aan geen twijfel onderhevig. Vooral mentaal heeft Mühren veel moeten doormaken. Van nature een aanvaller, een solist, een echte individualist, die verliefd is op de bal, is hij nu een speler geworden die zich geheel in dienst van de ploeg stelt. Mühren is als het ware een waterdrager geworden in de equipe van Ajax, die enkele vedetten telt, die alle aandacht opvragen en waarop de anderen zich moeten instellen. Misschien dat zo nu en dan nog wel eens de gedachte door het hoofd van de Volendammer speelt, dat hij graag nog wel eens zou willen stoeien met de bal, zoals hij dat in zijn semi-proftijd deed. Maar aan de andere kant is hij de overtuiging toegedaan, dat door zijn werk die vedetten in staat worden gesteld de winst voor het team te behalen en dan verdient tenslotte de hele ploeg. Mühren, van huis uit een tengere jongen, evenals zijn broer Arnold, is langzaam maar zeker gegroeid en gerijpt. De harde hand van trainer Michels heeft zijn werk op meer dan voortreffelijke wijze gedaan. Mühren is uitgegroeid tot een van de meest waardevolle spelers, niet alleen als „water drager" maar ook als man, die op gezette tijden doelpunten kan maken, die plots aanvoelt waar hij moet zijn om de bal langs de vijandelijke doelman te jagen. Maar bij al die acties, waarin men dan weer de vroegere Ger Mühren her kent, vergeet hij nimmer zijn andere taak. Vergeet hij nim mer dat hij profvoetballer is, dat hij zijn werk zo goed mogelijk moet doen en dat hij in dienst staat van de for matie. Mühren heeft getoond de goede instelling voor dit metier te bezitten. Hij heeft zijn eigen ik overboord gezet, zonder deze echter geheel te vergeten, hij voetbalt nu als een echte prof. Koel, berekenend, maar nimmer zijn klasse verlooohenend. Want ineens kan weer die speelse Ger Mühren eruit schieten, ineens is hij dan weer de vroegere balgoochelaar die in een driftige dribbel twee, drie soms vier man op het verkeerde been zet om dan weer tot de werkelijkheid terug te keren en een van zijn medespelers te bedienen van een nauwelijks te missen kans. Want, en dat vergeet Ger Mühren zelden, voetballen is zijn broodwinning en hij wil graag zijn boterham zo goed mogelijk belegd hebben. Dat kun je ook maar alleen bereiken met alle egoïstische denkbeelden overboord te zetten. Je inzetten voor de ploeg, voor een doel: winnen. Dat verhoogt niet alleen zijn marktwaarde, maar ook die van de ploeg en dan verdient deze weer meer. Het is een wisselwerking, die Ger Mühren bijzonder goed heeft aangevoeld. Vandaar dat hij onmisbaar is geworden voor Ajax, in deze beslissende fase van de competitie, internationaal zowel als nationaal. B. M. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 5 ju m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209 -211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 6