Bnnn zeeburg n.v. VERKOOP-CENTRUM KT/Sn,, ^>C\ S'ee'n assortiment Fmanciering en BUTOPON! »an?00 auto's verzekeringen (VW s en vele andere merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle was in de tijd dat allerwegen nogal laatdunkend over Barry Hulshoff werd gesproken, dat men hem niet wilde erkennen, dat men het maar ,,zo, zo" vond als hij eens werd opgesteld. En dan werd er wel eens doorgemompeld, waarin duidelijk de toon te onderkennen viel dat men het veei beter vond indien Ajax Hulshoff maar op de transferlijst zou plaatsen. Want ,,die 'lange' zal het nooit leren" was de algemene opinie. Zo oordeelt hard „the man in the street". Hulshoff heeft toen veel met zichzelf moeten „vechten" of hij er wel goed aan deed door te gaan in dit métier. Maar hij hield en houdt nu eenmaal van de sport en dan vooral van voetbal. Hij kon zich er eenvoudig niet van losmaken, hij wilde het ook niet. Hulshoff vocht, niet alleen met zichzelf, maar ook met anderen, want hij wilde zich waarmaken. Daarvoor trainde hij zo hard dat de stukken eraf vlogen, en men zich meer dan eens afvroeg of hij daar nu wel goed aan deed. Doch zie, enkele jaren geleden kreeg Hulshoff zijn gróte kans. Hij tekende een full-prof- contract en dat was de laatste stap die hij nog moest zetten om tot een van de grote figuren van Ajax uit te groeien. Die groei nam nog meer allure aan toen vorig seizoen, na het veroveren van de Europa Cup voor landskampioenen, de Joegoslaaf Velibor Vasovic defi nitief besloot zijn voetbalcarrière af te breken. Toen voelde Hulshoff dat hij op de drempel stond van een grote loopbaan als prof-voetballer. Want hij zou de man moeten worden die Vasovic moest opvolgen en liefst zo snel mogelijk. Hij moest de Joegoslaaf zelfs doen vergeten. Even hing het in de lucht dat de Duitser Horst Blankenburg met deze taak belast zou worden, maar uiteindelijk is het dan toch Huls hoff geworden. Lange Barry aan hem is alles even lang, zowel haar als bakkebaarden heeft deze kans met beide handen aan gegrepen. Hij heeft het opnieuw even moeilijk gehad, vooral toen vergelijkingen werden getrokken, maar hij is stug blij ven verder werken. Aan een nieuwe image. Hij kreeg loon naar werken, toen hij door bondscoach Fadrhonc werd op geroepen voor het nationale elftal. Hulshoff was daarvan toen niet ondersteboven. Hij heeft echter zijn kans geroken en zich ook in het oranje-shirt kunnen waarmaken. „Het Nederlands elftal is nu interessant met het oog op het wereldkampioenschap voetbal," heeft de lange Ajacied eens opgemerkt. Daarom nam hij zijn plaats graag in, toonde zich opnieuw een gerijpt voetballer en speelde alsof hij nog nooit had gehoord van „wedstrijdzenuwen". Barry Hulshoff was eindelijk op de plaats aangekomen, waarvoor hij jaren had gewerkt: aan de top van het nationale voetbal. Hij is nu een zeker man, weet zijn waarde en handelt daar naar. De nuchtere maar goedlachse jongen uit de In dische buurt van Amsterdam, die thans in Zaandam woont, kent zyn eigen kracht terdege. Zijn schroomvalligheid heeft hij afgegooid, evenals zijn angst voor zijn meer befaamde medespelers. Want ook voor hun acceptatie heeft Barry moeten vechten. Maar dat knokken voor eigenwaarde heeft van hem een kerel gemaakt. Heeft hem tot een speler gerijpt die nu nationaal en internationaal ontzag inboezemt. Barry Hulshoff is gearriveerd. Eén uit velen B. M. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 6